Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az átlag személyi edző szerint...

Az átlag személyi edző szerintetek megéri a pénzét?

Figyelt kérdés

Valahogy én mindig azt látom, hogy csak röhögcsélnek dumálgatnak a klienssel, bohóckodnak egyet, majd annyi volt, jöhet a kövi.


A rosszabb, ha még telefonozoik meg chatel is közben az edő, az ilyet nem értem meg miért hagyja a kuncsaft..


Láttam már olyat is, hogy a brokkolis halat pont edzés közben zabálta az edző.. :D



2022. febr. 7. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem még csak nem is a zabálás meg a röhögcsélés miatt értéktelen a mai személyi edzők. Hanem azért, mert szimplán a személyi edzői képzés, ezáltal a piacon lévő személyi edzők tudásanyaga egy sablonos, ezer éve megcáfolt adatokkal teletűzdelt massza. Sajnos azt látom, hogy tízből kilenc személyi edző mind edzés, mind táplákozás tekintetében azon a szinten van, mint egy 2010-es shopbuilder cikk. Ezért van az, hogy ha valaki tényleg naprakész személyi edzőt akar találni, akiben valódi szakemberre lelhet, akkor Magyarországon nem sok embert tudok tiszta szívből javasolni, pláne nem konditermi szférában. Még az egyébként minőségi funkcionális edzői szemlélettel rendelkezők között is sok a kókler, nemhogy a klasszikus "gyúrós edzők" között.

Én gyógytornász tapasztalattal, egyetemi évekkel, online coachingos múlttal sem merném magamat JÓ személyi edzőnek mondani. Akkor nem hiszem, hogy egy pár hónapos gyorstalpalót elvégzett, atléta trikós kondis jóskák olyan marha nagy szakmaiságot tudnának képviselni.

2022. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Pár nap alatt meg tudod szerezni azt a tudást az edzéshez, táplálkozáshoz, ami ahhoz kell hogy hobbi szinten tudj változtatni magadon.
2022. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy teljesen átlag edző nem. Én autodidikta módon tanultam meg edzeni és a táplálkozást is magamnak állítom össze. Nap mint nap látom a személyi edzőket, 90%-uk konkrétan le se szarja a kliensét, mert pofázik közben, a telefont nyomkodja, sőt a többség egyszerre 2-3 embert fogad és ezért össze vissza mászkál. A kedvencem mikor mondja, hogy na itt ez a gép csinálsz 4x12 és kész, be se mutatja a végrehajtást, persze csóri gyerek szarul is csinálja, de nem szól neki, hogy várjál ez így nem jó.

Nálunk 2 edző van, akit jó szívvel javasolnék, ha valaki fogadni akar egy edzőt. Az egyikőjük naturál világbajnok, nála tényleg nincsen lazsálás, kihajtja a szuflát az emberből, de látszik is az eredmény.

2022. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Noname edzőképző intézmények gyümölcsei. Lassan már a 60 éves jol lakott konyhásnéni is fitness edző lesz,láttam már ilyet a suliban ahol én végeztem volna ilyet. Az ilyen helyeken általában nulla gyakorlat van. Szerencsére átmentem más helyre ahol tényleg sportolók oktattak,nem pedig elhízott kiöregedett vénségek. A gyakorlati resz meg kőkemény volt.
2022. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"A kedvencem mikor mondja, hogy na itt ez a gép csinálsz 4x12 és kész, be se mutatja a végrehajtást, persze csóri gyerek szarul is csinálja, de nem szól neki, hogy várjál ez így nem jó."

Ez azért van, mert valójában ők sem tudják jól kivitelezni az adott gyakorlatot. De komolyan, a legtöbb személyi edző még a szaros gépeket sem tudja helyesen alkalmazni, nemhogy a súlyzós alapgyakorlatokat.


"Az egyikőjük naturál világbajnok, nála tényleg nincsen lazsálás, kihajtja a szuflát az emberből, de látszik is az eredmény."

Ez viszont egy kicsit csúsztatás. Nem attól lesz jó egy edző, mert a szart is kihajtja a kliensből. Az tök jó, ha egy edző elvárja a kemény munkát és nem hagyja, hogy a kliense a hasát vakarja edzés helyett, de attól magában nem lesz valaki jó edző, hogy keménységre, háborúra, spártára nevel. Tudom, hogy nagyon motiválók tudnak lenni ezek a Kathi Béla meg Bohos Kornél típusú figurák, de ettől még nem lesz belőlük jó szakember. Nem abban kell mérni se az edzés, se az edző hatékonyságát, hogy mennyire halsz meg edzés végére. A fejlődésben kell mérni. Az edzőnek az a feladata, hogy megtanítson sérülések nélkül a hatékony mozgásra és hogy eligazítson a táplálkozás terén, továbbá hogy menedzselje a fejlődésed és a regenerációd. Valójában ennyi. Csak a belföldi személyi edzőktől még ennyi sem várható el.

2022. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#5 Akinek komolyabb célja van a sporttal, neki márpedig szükséges egy ilyen edző. Amúgy nő az illető és nem úgy kell elképzelni, mint a Bohos és társait, hogy "qrva anyád húzzad, na még kettőt bazdmeg". Viszont aki eedményt akar, netán versenyző nála el kell menni a határokig és nem szabad a komfortzónában mozogni, hogy ne ennyi elég, a következő 2-3 már fájna.

Nyilván aki csak alibizni megy le, vagy szeret edzegetni, de nem akar erölködni meg szenvedni az más tészta. Az edzők az ilyet megbeszélik az elején a kliensükkel, hogy mit is szeretne elérni és úgy építik fel az edzéstervet és a kaját.

2022. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Ezért mondtam, hogy a kemény edzés elvárható, ugyanis kemény edzés nélkül nincs fejlődés, de nem kell minden edzésen elpusztulni. Ez egy nagyon régi, oldschool, idejétmúlt mentalitás. Ki kell lépni a komfortzónából, de úgy, hogy aztán tudj regenerálódni és ne gyilkold le a mozgásszerveidet annyira, hogy túlterhelés, gyulladás vagy bármilyen egyéb sérülés legyen belőle. Nem attól fogsz fejlődni, ha minden edzésen kinyírod magad, ugyanis ha nem tudsz regenerálódni, akkor nem fogsz fejlődni sem. Lehet évekig azt hinni, hogy jó az edzésed csak azért, mert alig bírsz felmenni a lépcsőn, annyira kivannak a lábaid, aztán meg lehet lepődni, hogy telnek az esztendők, mégsem jutsz egyről a kettőre. Lépj ki a komfortzónádból, de ez ne azt jelentse, hogy minden edzésen kizsigereled magad. Ez az edző részéről egy ugyanolyan káros magatartás, mint ha neked háttal állva egész edzésen telefonálgatna.
2022. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

ez pontosan így van, ahogy a 7es írja.


Elég megnézni a termekben, hogy általában a legizomosabbak kb alig edzenek, egy kezdő keményebben edz. Csak ezzel tönkreteszi az izületeit, legyilkolja magát teljesen, amíg a kigyúrtban dolgozik 2-3 féle kox, így elég 40%-os edzést produkálniuk jóformán, és ezt heti 2x is megtehetik így.

2022. febr. 7. 12:52
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk a kokszos vonalat most ne keverjük ide. Kokszosként pláne nem kell kinyírni magadat a teremben ahhoz, hogy nőjjön az izmod. Kokszosként ha jó a kúrád, továbbá beviszel elegendő fehérjét és kalóriát, akkor simán tudsz izolálgatásokkal, meg gépes-csigás szarakodásokkal elképesztőt fejlődni. Nyilván ha te naturálban valódi izömtömeget akarsz építeni, akkor neked a gépek és a csigá csak kiegészítésként jöhetnek szóba, ugyanis erősödés és súlyzós alapgyakorlatok nélkül esélyed nincs eredményekre.

Többek között egy edzőnek erről is fel kéne világosítani a klienst, hogy mik a határok, illetve azokat a határokat hogyan lehet elérni és ostromolni anélkül, hogy minden edzésen kibelezd magad.

2022. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%

Az én edzőm teljesen megéri, 2 éve járok hozza. Egyrészt rendszert visz az edzésiembe. Másrészt anikor fogyni akarok ahhoz is tudja az edzést igazitaniy amikor izmosodni, ahhoz is. Barmilyen kérdést feltehetek kajával keg sporttal kapcsolatban.

Úgy állít össze minden edzést hogy illeszkedjen a testemhez (regebbről comb, bokay csuklósérülés + terheléses asztma). Magamtól biztos nem tudnám úgy összeállitani a gyakorlatokat hogy pont ideális legyen asztmáként a pulzusom (ne rosszullévősen sok és ne semmit nem érősen kevés). Raadásul összeállitással egyaltalan nem kell foglalkoznom csaknelozo este meginei hogy van e bármilyen aktuális serules panasz stb amihez igazodni kene. Nekem az is segit hogy nem kell számolnom az ismétléseket. Időt se kell mérnem. Csak a gyakorlat helyes vegrahjtására koncentrálok, semmi másra. Arról nem is beszelve hogy kijavit ha valamit hibásan csinálok (márpedig a teremben rengeteg ember van akik szabálytalanul edzenek ami hosszutabon serulesekhez vezet. De ok meg vannak rola gyozodve hogy jo amit csinalnak mert soha senki nem mutatta meg nekik helyesen)

Szóval igen, nekem megéri

2022. febr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!