Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » L-karnitint kezdtem szedni a...

L-karnitint kezdtem szedni a napokban. Nem vagyok kövér, csak szeretnék kisebb testzsír százalékot. Érzem, hogy valamit csinál, mert többet izzadok, több vizet kívánok és később fáradok el. Mivel maximalizálhatom a fogyást?

Figyelt kérdés
Kb 1500mg-ot veszek be edzés előtt fél órával. Edzés közben (izom növelés is a cél) 5g bcaa-t 20g vitargoval iszok. Ezt régebb óta ismerem és ez is késlelteti a kifáradást. Azt olvastam a karnitinról, hogy szénhidrát is kell az izmokba szállításhoz, az inzulin miatt. Viszont azt is, hogy akkor égeti a zsírt, ha kifogyott a glikogén. Szóval az igazi kérdésem: kell mellé a szénhidrát vágy pont, hogy nem?

2022. febr. 12. 07:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Azt hittem, hogy most a "személyi edző" lesz az új fétis-témád. De akkor visszatérnek a tápkiegészítők. Zsír, már hiányoltalak!
2022. febr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen mindegy, úgysem ér semmit. 15-20 év alatt egy tanulmány sem tudta alátámasztani, hogy pozitív hatása lenne a zsírégetésre vagy fizikai teljesítményre. Ráadásul egy átlagos 70 kilós emberben 20000mg van eltárolva az izmokban, amit bármikor tud pótolni a szervezet normál táplálkozás mellett, mivel nem esszenciális aminosav.
2022. febr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sosem kérdeztem edzéssel, táp kieggel kapcsolatosat, szóval összekeversz valakivel. Semmi értelme nem volt a hozzászólásodnak. Ilyen kommentet milyen megfontolásból ír valaki? Senkit se érdekel, hogy unatkozol.


Második reagálónak, aki képes volt válaszolni is, köszönöm. Akkor azt hiszem placebonak lesz jó. Régebben volt egy keverékem, amit kaptam és néha használtam, már nem tudom, mi volt a neve, de az is valami karnitines volt és izzasztott stb. Valamit biztos csinál, ha zsír nem is éget számottevően, szóval biztos, nem teljesen értelmetlen, maximum nem éri meg az árát.

2022. febr. 12. 10:12
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz kettes

Tessék

[link]

2022. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

De a linken sehol nem írnak az exogén, külön tápkiegészítő formájában adott l-karnitinről, csak hogy az l-karnitinnek, mint aminosavszármazék van ilyen meg olyan pozitív élettani hatása. Azt nem írja semmi, hogy a pluszban, kiegészítő formájában bevitt l-karnitin érne bármit is.

Lehet belinkelgetni a pubmedes tanulmányokat az oldalon, kihasználva azt, hogy a kommentelők nem tudnak angolul, és akkor ez royal flush, de aki tud, azt nem tudsz annyival megvezetni, hogy tessék, itt egy study.

2022. febr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tökre nem akarok senkit megvezetni.

De akkor te se tedd, mert benne van.


“Results from meta-analysis of eligible trials revealed that subjects who received carnitine lost significantly more weight “

“The results of meta-regression analysis of duration of consumption revealed that the magnitude of weight loss resulted by carnitine supplementation significantly decreased over time (p = 0.002). We conclude that receiving the carnitine resulted in weight loss.“

2022. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Csak hogy itt vélhetően nem a szutyok tápkiegeszítő cégek által legyártott l-karnitin porról van szó, hanem egy speciális, a vizsgálat céljából kifejlesztett karnitin-alapú oldatról. És ezt az oldatot adagolták orálisan a fókuszcsoport populációjának.
2022. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Miért ha kutatáshoz használják ugyanazt az l karnitint az jó , ha a Biotech likvidjében van akkor meg rossz? Nem kell ennyire paranoiásnak lenni.
2022. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

De ez az, hogy az nem ugyanaz a készítmény, nem ugyanaz a közeg, a vivőanyag, a dozírozás, az előállítási eljárás és még sorolhatnám. Ráadásul a tápkiegészítő cégek havonta buknak meg azzal, hogy a termékeikre írt nutriton facts és az anyagmennyiségek nem egyeznek meg a valósággal. De tőlem nyomassátok az l-karnitint, ha számít nektek egy TALÁN, és szeretitek vélhetően felesleges dolgokra költeni azt a sok-sok pénzeteket, viszont először szerintem az edzésetek, az étkezésetek és a regenerációtók környékén rakjatok rendet.

De szerintem egyáltalán nem költenek sokan erre a szarságra. Most is csak azért beszélünk erről, mert a szánalmas kérdező kiírta a százmilliomodik troll kérdését, mert az anyukája éppen nem ért rá, hogy megsimogassa.

2022. febr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én se költök rá 😉

Csak arra reagáltam , hogy szerinted nincsenek a hatékonyságát bizonyító studyk. Pedig vannak.

2022. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!