Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Átlagosan mennyi idő elérni...

Átlagosan mennyi idő elérni ezeket a számokat ?

Figyelt kérdés

OHP 60kg

Bench 100kg

Squat 140kg

Mind 5x


Tudom hogy nagyon sok mindentől függ, de úgy nagy nagyrészt mi az átlag ?


2022. febr. 14. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik "átlag".

Mennyiről indulva? Hány kilós testsúllyal? Hány év/hónap edzésmúlttal? És ezek csak a legtriviálisabb kérdések.

Én három hónapnyi erőemelő edzés után beadtam a 65 kilós fej fölé nyomást. Előtte judóztam, úgyhogy nem a semmiből jöttem, de nem végeztem súlyzós edzést korábban. A 140-es guggolással pedig egy évig szenvedtem, hogy meglegyen, pedig olyan lábaim voltak (elvileg), mint egy bikának. Szóval ez az egész teljesen egyénre szabott. Annyi mindentől függ, hogy el sem tudod képzelni.

Valaki hosszú évek óta edz, aztán a saját testsúlyába is alig tud belenyomni fekve ötöt. Ez ilyen.

2022. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindenből van valami átlag.

Pl 176cm magas 80kg 0 edzésmúltal 20-24 éves.

2022. febr. 14. 18:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De ebből mi következik számodra? Miért fontos ez? Miért fontos, hogy mennyi az átlag, meg hogy mennyivel illik ez meg az? Ez már a sokadik. Miért nem a saját paramétereid alapján gondolkozol?
2022. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1.5 év pluszminusz egy év ( edzéstertől, étkezéstòl, hormonoktól, szünetektől, stresszről, alvástól, intenzitástóly szabályos végrahajtástól függően)
2022. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MadSeal ***** válasza:
100%

Ha heti 3x8-12 szériát végzed az adott gyakorlatokat, mint a legtöbben a termekben, de mégis naturál maradsz, akkor lehet hogy soha. Persze nem egy teljesíthetetlen számok, szerintem egy rosszabb genetikával és egy jobb body-s programmal is meg lehet ezeket nyomni egy 4-5 év alatt, de mint ahogy írták, nagyon nagy az eltérés emberek közt. Valaki az első edzésén belebukik egy 3x6 üresrudas feknyomásba, míg más egyből 80al szériázik. Értelemszerűen aki alapból erősebb, nagy előnnyel rendelkezik.

Na meg persze nagy eltérés lehet gyakorlatok közt. Mint ahogy az első is írta, valakinek ez megy jobban, valakinek meg más dolgok. Én már akkor meggugoltam a 140et ATG-ben, amikor a fekvenyomásban alig ment a 80 kg, pedig a mellem genetikailag elég nagy, a lábaim meg hosszúak a 193 centim miatt.

2022. febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!