Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mért nem tudom rávenni magam...

Mért nem tudom rávenni magam az edzésre? Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott a probléma..éppen a szokásos szálkásító diétámat csinálom. Az étrenddel semmi gond nincs, tudom tartani, a kilók mennek is le, viszont az edzés része sosem megy. Pár hétig bírom, akkor is kínkeservesen, aztán valahogy csak elmarad teljesen. Ezzel csak az a gond, hogy hiába mutat a mérleg kevesebbet, ha a forma nem lesz jobb. Ahhoz a mozgás kell, de egyszerűen semmi motiváció hozzá. Valami tipp, hogy tehetném a testmozgást a napi rutinom részévé, hogy kevésbé szenvedjek közben? 😅

Köszi előre is!



2022. febr. 19. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha nem szereted csinalni akkor kb hiaba erolteted. Nem adsz bele annyit meg kihagyogatsz stb.. ugy nem lehet haladni. Ugy rakd ossze az edzest h elvezd. Nem kotelezo a sulyzos edzes
2022. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a kérdésekkel nem lehet mit kezdeni. Nem tudunk random, ismeretlen kommentelőként belenyúlni az életedbe és a személyiségedbe. Nem tudunk megváltoztatni téged. Valóban lehet, hogy szimplán csak az erőedzés világa nem a te utad. Tudom, hogy most divat otthon guggolgatni vagy konditeremben gépeket csattogtatni, de ha valakinem nem a világa, akkor erőszak lesz minden edzés.

Egyébként én azt tapasztaltam, hogy azok szokták előbb-utóbb elveszíteni a motivációjukat az erőedzés során, akiknek vagy a célkitűzése irreális (rosszabb esetben nincs is), vagy az edzésterve szar. Ha edzésről edzésre gondolkodsz, akkor könnyű motivációt veszíteni, hiszen ez egy alapból hibás hozzáállás. Ha viszont hétről hétre, hónapról hónapra, blokkról blokkra tudsz gondolkodni és lépni az apró mérföldköveket, akkor sokkal könnyebb folyamatosan motiváltnak maradni.

2022. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell feltétlenül edzőterembe járni és csinálni a súlyzós edzéseket. Mi értelme van annak, hogy nem élvezed az egészet és csak szenvedsz? Ráadásul ezért fizetsz is...

Szerintem kezdj neki egy olyan sportnak, ami csábít téged és élvezed. Így is lehet izmosodni és azt még szeretnéd is.

2022. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat és a tanácsokat! Igyekszem megfogadni őket és átgondolni a dolgokat.
2022. febr. 19. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alakítsd úgy az edzésedet, hogy szeresd! Az ember csak amellett tud hosszú távon kitartani, amit minimálisan élvez. Keresd meg azokat a gyakorlatokat amik jól mennek, ne minden nap ugyanazt csináld. Nekem 3 különböző napra van szedve az edzésterv, és mindegyikben van legalább 3 gyakorlat amit szeretek. Reggel edzeni próbáltál már? Nekem az is bejött. Felkelsz és nem gondolkozol, csak elmész a terembe, ha már ott vagy, úgy is leedzel. Esetleg rakj össze egy jó kis zene lejátszási listát, amit szeretsz és edzés közben hallgatsz, ez is lehet motiváló.
2022. febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hasznos tippek, próbálkozni fogok!
2022. febr. 21. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább szeresd amit csinálsz. Van olyan, akinek nem való a konditerem. Járj társaságba, táncolni, hobbifocizni, stb. Nem csak a terem létezik, sót, az szerintem a futás után második helyen kullogó legmonotonabb, legunalmasabb mozgásforma.
2022. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj személyi edzot majd o motivál
2022. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!
2022. febr. 27. 22:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!