Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kollégistaként ez az étrend...

Kollégistaként ez az étrend mennyire jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

-40kg után elhatároztam augusztusban, hogy izmot szeretnék építeni.

73kg-ról indultam, jelenleg 79-80kg körül mozgok.


Az elején 2000-2200 kalória körül ettem, most már ahogy látom 2500 körül is tartom a súlyom.


Kollégista vagyok, hétvégente járok haza. Általában minden vasárnap megcsinálom a kajámat a hétre, mert nem szeretnék és nem is lenne időm minden nap főzni a koliban. (8-tól 2ig suli, 3-tól 5-ig edzés, mire visszaérek a koliba általában fél hat és még nem is tanultam.. :D)


Szoktam variálni a heti kajámat, de többségében zabot, túrót, rizst, édesburgonyát (bár az édesburgonya ritka, mert a környéken aligha találok valahol ilyet..), csirkemellet eszek.


Mondanom sem kell, a rizsnek az ízét már nem érzem, de még mindig jobb ez, minthogy a hét közben főzzek különféle 5*-os kajákat.. :D Megtudnám oldani, hogy akár 2x150g száraz rizs is legyen 1 nap a lenti étrendben, de az csak végső esetben... :D


Az e heti tervem:

-2x200g Milkeria high protein pudding 40g fehérje, 20g ch, 6g zsír - 304kcal


-1 adag proteines mikrós süti (1 db banán, 10g zabliszt, 1 tojás, 30g fehérjepor, 5g sütőpor, 10g zsírszegény kakaópor) ez így 31g fehérje, 45g ch, 8g zsír - 374 kcal


-100g csirkemell (ez már a sütött verzió) 125g rizs (szárazon mérve) 4g zsír, 35g fehérje, 91 ch - 550kcal


-Zsírszegény tehéntúró, 100g fagyasztott meggy, 7g zsír, 20g ch, 38g fehérje - 290kcal


-4 db tortilla, 120g csirkemell (sütött verzió), paradicsom, uborka, 22g zsír, 126g ch, 51g fehérje - 941 kcal


Ez így összesen: 2459 kcal, összességében csak a kalóriára figyelek és a fehérjére, a többi meg ahogy jön. 47g zsír, 303g ch, 196g fehérje (tudom, a fehérje sok, de nem azért eszek ennyit, mert azt hiszem, hogy ettől előnyben vagyok..)


A kérdésem fő lényege az, hogy ez mennyire állja meg a helyét? Hobbi szinten űzöm ezt a sportot, de szeretném minél komolyabban venni és nem tudom, hogy nem-e tudnék okosabb döntéseket hozni pl a 2 db proteines puding helyett (nagy hátrányom az, hogy édesszájú vagyok.. :D), vagy akár a tortillás étkezés helyett, mármint, arra gondolok, hogy ezek beleférnek? Sajnos a régebbi túlsúlyomból adódóan még mindig bennem vannak azok a dolgok, hogy nem kellene adott dolgokat ennem, hiába jó makrókkal rendelkezik (pl most a puding, vagy akár a tortillás étkezés).



2022. febr. 20. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Ezt most neked valaki ingyen el fogja olvasni, és ingyen minden kérdésedre szakmailag megalapozott választ fog adni? Itt abszolút egyénre kéne szabni a különböző faktorokat, amit nulla információval és nulla ismerettel lehetetlen, pláne egyetlen kommentben.
2022. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Feltételezem naturál vagy, ebben az esetben teljesen felesleges ennyi fehérje, 150 gramm jól elosztva bőven elég izomépítéshez és a veséd is hálásabb lesz hosszútávon.
2022. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek #1 el.


Amúgy milyen magas vagy? Mert így a súly és kalória sokat nem jelent, nem mindegy h 170 vagy 190 cm vagy.


Kis változatosságot vihetnél a kajáidba, mert kb édességen meg csirkemellen élsz

2022. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon túl van lihegve ez az egész 🤣 Egyél normálisan nem kell semmit számolgatni és edz keményen. Majd ha készülsz valami versenyre stb ráérsz ezekre, addig meg felesleges.
2022. febr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező! Keress fel egy jó személyi edzőt vagy egy tanácsadót! Ezeket a kérdéseket neki tedd fel, vele kéne együtt dolgoznod egy picit, hogy egyénre lehessen szabni a dolgokat. Ez most így csak lóg a levegőben. Jobban jársz.
2022. febr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért nem érzem szükségesnek a személyi edzőt, mert anélkül is fejlődök.. Nem beszélve arról, hogy nehéz jó személyi edzők kifogni, aki tényleg egyénre szabottan dolgozik és nem minden egyes kliensének ugyan azokat mondja.. (tapasztalat, ezt már egyszer megjártam, többször nem kérek belőle)


3# 170cm magas vagyok, bár ez már inkább mélység, mint magasság. A változatosság valóban jó ötlet lenne, viszont mint írtam, nincs semmi ötletem. Csirkemellet meg másfél év alatt nem sikerült megunnom, főleg úgy, hogy nem ugyanúgy készítem el őket mindig. Nekem a monotinitással feltétlen nincs sok bajom. Az, hogy édességen élek az enyhe túlzás. A mikrós dolgot nem mindig szoktam, de egyébként sincs semmi baj szerintem vele makrókat tekintve, a proteines puding meg csak egy ötlet volt, mert szintén jó adatokkal rendelkezik.. Könyörgöm, úgy állítod be, mintha milka csokikon meg fánkokon élnék.. :D Ismétlem, kollégista vagyok, nincs időm főzőcskézni minden egyes nap, és ötleteim sincsenek, miket változtassak, ezért is írtam ki a kérdést.

2022. febr. 20. 10:04
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Én ingyen nem dolgozom. Hajrá, többiek!
2022. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kollégistaként már az is jó, hogy edzel és nem csak instant levest eszel. De amúgy igen, nem kell agyba-főbe tolni a fehérjét, azonkívül neked kell kitapasztalnod, hogy mi az a pont ahol még tudsz izmosodni de nem hízol el. Csirkemell helyett pedig néha jól esik a csirkecomb. Ja és amúgy gratulálok a fogyáshoz, az én ismerőseimnek csak sír a szája hogy lefogyni lehetetlen.
2022. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kicsit sok az édesség, az visszavethet, más anyagcserefolíamatokat indít be az édes íz
2022. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező itt nem az a kérdés hogy unod e vagy sem hanem az hogy beviszed e a szükséges vitaminokat, zsírokat és ásványi anyagokat.


Nekem egy puding meg egy mikrós süti eléggé édességnek hangzik.

Nem azt mondom hogy ne egyél édeset de van jobb módja is annak hogy olyat egyél ami nem csak üres kalória proteinporral.


Én is egyetemista vagyok és limitált az időm és a pénzem is, de amennyi proteinport használsz annyi erővel normális kaját is tudsz enni.

2022. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!