Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Én saját, nem biztos hogy jó...

Én saját, nem biztos hogy jó mérés szerint 192 cm magas vagyok, hozzá 90 kg, 20 kg ennyit számít?

Figyelt kérdés

Vékony testalkatú vagyok, érdekes módon emelni bírok, nagyobb súlyt húzni bírok, de fekvőtámaszozni nem tudok, és hamar fáradnak az izmaim. Irodai munka... Elvileg ideális a súlyom a magasságomhoz. Pici hasam is van, de nem vagyok zsíros egyáltalán.


Ahogy néztem kíváncsiságból, pl. Dwayne Johnson 1.96 magas, 118 kg Wiki szerint. Én azt hittem sokkal több. De ránézésre acélizmai vannak, és kétajtós szekrény ember.


Nyilván nem ma kezdte a serius profi testépítést, de ennyit számítana a 20 kg többlet?


Ha én vékony vagyok és hízásra nehezen hajlamos, hogy tudnék kicsit erősödni? Van valami tuti edzésterv? Jó lenne valahogy kinézni, és izomfáradás nélkül könnyedén emelni dolgokat...


2022. febr. 21. 14:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy ott van Jason Momoa, 193 cm magas, hozzá 97 kg, ami tök ideális mégis ő is mekkora benga. Vagy annak tűnik csak?
2022. febr. 21. 15:45
 2/5 anonim ***** válasza:
Mintha a google fordító segítségével született volna ez a szöveg. Én ilyen dumákat szoktam kapni a spam mappámba Nigériából.
2022. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dwayne vagy 20+ éve edz és nagy valószínűséggel szteroidozik szval ne hasonlítsad magad hozzá.


Én mikor kezdtem akkor 193 cm magassággal 72 kg voltam vékonyan(kb 10% testzsír), már bocsi de ha nem edzel vagy nemrég kezdted akkor 90 kg -val vagy 20% testzsír felett vagy. Azért nem mindegy h 15kg izom van rajtad vagy zsír.

Egyébként meg nem lehet tudni hogy a híresságek tényleg ilyen nehezek -e vagy sem.


Nincs mindenkinél működő edzésterv, preferáld az összetett mozgásokat és edz keményen.

2022. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem edzek, de tervben van, kis súlyzózást elkezdtem két éve de abbamaradt... egyelőre kondimat akarnám növelni, ha jön a jobb idő, ezt egyelőre kerékpárral akarom megoldani, kicsit táguljon a tüdőm. Futni nem szeretem illetve csakis terepen. Ha már lesz egy kis állóképességem ismét akkor jöhet a "rendes" edzés.


Amúgy voltam én már 76 kg-os is, de akkor fizikai munkát végeztem nap mint nap. Szálkás is voltam...

2022. febr. 21. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem edzel akkor mitől lennél erős? Ezek már bocsi de csak kifogások, nyáron meg túl meleg van tavasszal meg esik az eső, menj el kondiba és edz.
2022. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!