Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Akinek volt már test összetéte...

Akinek volt már test összetétel mérés, mennyire pontos ez?

Figyelt kérdés
Csináltattam ilyen mérést, és nekem furcsa adatok jöttek ki. Kövér vagyok, cserében legalább alacsony. Viszont a vizsgálat alapján ha 20% testzsírral számolunk, állítólag az átlagos, akkor 82-83 kilóra tudok lefogyni. Mert ott lenne 20 körül a testzsírom. Viszont a magasságomhoz 57 kiló van megadva a Bmi szerint. Ez a nagy eltérés a mérés pontatlansága, vagy nem jól szàmolt az illető?

2022. febr. 26. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A BMI az ami full fals adatokat tud produkálni. Például egy 170 centis 70 kilós emberhez akkor is azt fogja írni, hogy fogynia kell, ha izomban 70kg meg akkor is, ha zsírban. Tehát a bmi módszer nem megbízható.

A teljes testösszetétel mérés nálam bevált, jobban befált, pontosan mutatta, hol zsírosodom jobban, "honnan" kell jobban fogynom (helyi zsírégetés nincs ugye, de na), mim izmosodik jobban, hol van több izmom mint máshol, ezekhez milyen gyakorlatokat kell végeznem, hogy egyensúlyba hozzam. Nem tudom, hogy neked milyen mérésed volt és hol, de nekem ezt a király utcai smart fitben mérték, és teljesen jó volt és valós, meg ha valamit nem értettem volna, egy edző elmagyarázta.


25/F

2022. febr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Itt is azt mutatta, hogy hol vagyok zsíros. Aki készítette az annyit mondott, hogy átlagos felépítésű férfinak kb 20% a testzsírja, és én ahhoz a jelenlegi testfelépítéssel 82-83 kiló között lennék. Azért 25 kg az elég nagy eltérés két számítás között.
2022. febr. 27. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!