Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egészségtelenebb hatása lesz...

Egészségtelenebb hatása lesz a dohányzásnak a szervezetemre, ha mellette edzek?

Figyelt kérdés

2022. febr. 27. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Én még sosem találkoztam olyan tudományosan alátámasztott állásponttal, miszerint a dohányzó sportolók egészségére károsabb lenne a cigaretta, mint a nem sportoló civilek egészségére. Maradjunk annyiban, hogy a cigaretta a világ legrosszabb, legundorítóbb, legfeleslegesebb, legkárosabb dolgainak egyike, amit egyetlen embernek sem kéne soha a szájába venni. Nincs az az edzés, nincs az az egészséges táplálkozás, amivel a dohányzás káros hatásait felül tudod kompenzálni. A cigaretta 10-ból 9 embernél okoz előbb-utóbb súlyosabb egészségügyi károsodást (pl. COPD, daganat, stb.).

Érthetetlen, amikor fiatal csávók/csajok lejönnek a konditerembe a méregdrága edzőcuccukban, becsülettel végigedzenek egy órát, kardióznak is, a pultnál megisszák a hiper-szuper egészséges vegan protein turmixukat, aztán sétálnak haza zabkását eszegetni és instagramra posztolni, séta közben pedig elszívnak három szál cigit. Most ennek van értelme?

2022. febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Első, pedig ez alap... Csak annak kellene utána olvasni, hogy mi történik, mikor edzés után rágyújt valaki és miben más, mintha egmzr nyugalmi állapotban tette volna
2022. febr. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Egészségtelenebb hatása lesz edzésednek, ha mellette dohányzol.
2022. febr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első köszi a választ, tudom, hogy sokkal nehezebb edzeni cigivel, de azt nem tudom pontosan, hogy egészsegtelenebb lessz-e elszívni a cigit. Meg érdekelt volna tudományos cikk is róla, de "megnyugtat", hogy nincs.
2022. febr. 27. 08:48
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy van, nem vagyok a téma szakértője, egészen más területtel foglalkozom. Én csak azt mondom, hogy még nem találkoztam ilyen jellegű tanulmánnyal, de a legalapvetőbb tény az, hogy dohányozni se egy sportolónak, se egy civilnek nem szabad, mert a cigi egy egészséget fixen károsító szar. Ennyi!
2022. febr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

1-es/5-ös:

Egyértelműen károsabb hatása lesz a ciginek akkor, ha közvetlenül sportolás, vagy akár busz után futás után gyújtunk rá, mivel a hörgőcskék jobban kitágulnak, majd összeszűkülnek 5-10 perc múlvára, mire végzel a cigivel és jobban bezáródnak a káros anyagok, vagy ha nem is záródnak jobban össze addigra, az fix, hogy jobban felveszik a hörgőcskék a káros anyagokat, mert tágultabbak, jobban beléjük is ivódik. Konyhanyelven, mivel én sem vagyok mikrobiológus, de ez, ha belegondolunk, akkor axioma szintű!

Nyilván ha valaki sporteNber vagy nem és cigizik vagy nem, az mindegy, de ha közvetlenül futás-megterhelés után gyújtasz rá, akkor rottyamottya.

Meg saját tapasztalat, hogy edzés előtt 5-10 perccel cigizni sem jó, megterhelőbb az edzés tőle, fárasztóbb, nem bírod úgy, de ez is egyértelmű meg te is írtad, csak alátámasztom, mert volt, hogy elszívtam kondi előtt 1 szálat párszor, meg néha nem és teljesen más volt az élmény.


25/F

2022. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

A dohányzás TARTÓSAN károsítja a szervezetet (keringési rendszer, tüdő), tehát tartósan kihat a fizikai megterhelést okozó edzésre.

.

Sportember nem dohányzik!

2022. febr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En cigizek vagy 10 eve meg min annyi ideje edzek is. Nem hatraltat
2022. febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!