Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mire figyeljek, ha az izomnöve...

Mire figyeljek, ha az izomnövelés a célom?

Figyelt kérdés

Ezernyi ilyen kérdés van tudom, szóval nekem az is elég, ha valaki belinkel egyet.



Szóval 70kg/178cm vagyok, viszonylag vékony, és nekiálltam kondizni.


Most kezdtem el utána olvasni a dolgoknak (idáig még nagyon új minden) szóval csak egy kis megerősítést kérnék, hogy jó fele gondolkozom-e, nagyvonalakban.


Elég ha kezdeti hónapokban csak az étrendre, megfelelő fehérje bevitelre figyelek (140gr, fele természetes módon), valamint multivitamint szedek?


Tehát kezdeti lépésként veszek egy 3kg-os fehérjét valamint multivitamint + kaja.



Előre is köszönöm szépen a segítséget! (Lusta vagyok keresgélni gyik-en, inkább kérdezek és közben olvasgatok neten a különböző testépítő oldalakon)



2022. márc. 6. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Tanulj meg edzeni. Ez az első és a legfontosabb feladatod. Ennél lényegesebb nincs egy kezdő számára. Majd utána ráérsz fehérjét grammolgatni, tápkiegészítőket zabálgatni, meg baromságokon rugózni. Multivitamint meg vehetsz tőlem, bár a piacon lévő multivitaminok legnagyobb része egy szarul összeállított, szarul dózisolt vacak, de hátha te találsz jót, hajrá!
2022. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igenigen szerintem, igazából én már tudom az alapokat (akartam is írni) kondiztam is már, csak nem figyeltem az étkezésre semmit, valamint küzdősportoltam is 8 évet. Csak most volt egy kis szünet. Meg hiába vagyok vékony, ahhoz képest izmos vagyok (biztos genetika is), a hasam is kockás, csak nyilván szeretnék hízni, izomban legfőképp.


Amúgy igen, köszönöm a tippet, először mindenképp kialakítok egy rutint az edzésben és utána kezdek neki ezekenek a dolgoknak, addig meg olvasgatok.


Gyógyszertárban is vannak.

2022. márc. 6. 10:00
 3/6 A kérdező kommentje:
*szerintem is
2022. márc. 6. 10:00
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

"Gyógyszertárban is vannak."

A gyógyszertár is csak egy cég, egy forgalmazó. Ott ugyanúgy szarul összeállított, egymás felszívódását ellehetetlenítő, rossz dozírozást alkalmazó termékeket árulnak. De ezzel csak azt mondom, hogy nehéz a piacon olyan multivitamint vásárolni, ami megéri az árát.


"Meg hiába vagyok vékony, ahhoz képest izmos vagyok (biztos genetika is), a hasam is kockás, csak nyilván szeretnék hízni, izomban legfőképp."

Ez az "izmos vagyok" rész a kedvencem, mert ez általában nem azt jelenti, amit valóban jelenteni kéne. És hát ja, nyilván mindenki izomban szeretne "hízni", nem zsírban, de ez nem ilyen fekete-fehér. Emögött azért megvan a tudomány, nem olyan egyszerű ez a gyúrás dolog, mint ahogy az egy-két YouTube videóból lejön. És hát nem igazán győzöl meg arról, hogy annyira képben lennél ezzel a tudománnyal kapcsolatban. Személyi edző felkeresése nem merült fel?

2022. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oké.


Nyilván senkinek nem mondanám, hogy izmos vagyok, mert kinevetne😂 ezzel tisztában vagyok. Azért is írtam, hogy "ahhoz képest, hogy vékony vagyok" De igen igazad van, túl is lépek ezen, hiszen csak azért van ez mert nincs rajtam olyan SOK zsír.


Nagyon szeretnék egy személyi edzőt, csak nem férne bele (pénzben) max 1 hónapra meg pl gondolom nem sok értelme lenne, de még az is nagyon drága lenne nekem. Na mindegy, elgondolkozom a dolgokon. Köszönöm azért a válaszokat!

2022. márc. 6. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó, azért ne tévedjünk el abba az esetbe se, hogy a “gyúrás” valami Riemann-sejtés szintű dolog. És de, vannak nagyon igényes videók YouTube-on, amik nagyon jól elmagyarázzák, hogy mit kell csinálnod. Ajánlani pl. Jeff Nippard-ot tudom, “kutatói” tanulmányok alapján szokott csinálni videókat, ahogy nagyon is jól elmondja, hogy mi a szitu. (Mellesleg a gyúrás komplikált része csak onnan kezdődik, amikor már teljesítményfokozókat szúrsz magadba..)
2022. márc. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!