Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvőtámasz + tolódzkodás...

Fekvőtámasz + tolódzkodás elegendő terhelést ad a tolóizmok fejlesztésére?

Figyelt kérdés
Normális, nehezített fekvőkre gondolok, nem a pumpálgatós marhaságokra. Ha már megy a 12-15 ismétlés plusz súly, vagy egyéb nehezítés. Miest megy egy nehezített fajtából 12-15 ismétlés, akkor megint plusz súly stb.. Ugyan ez tolódzkodásra. Ezzel lelehet eddzeni normálisan a tolóizmokat, vagy a súlyzós edzés elengedhetetlen?
2022. márc. 6. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Kérdezd meg a steet liftereket, akik "csak" nehezített, plusz súlyos fekvőtámaszokat és tolódzkodásokat csinálnak, "mégis" olyan mellük és tricepszük van, mint egy erőemelőnek. A tested leszarja, hogy milyen mozgásmintát csinálsz, ha az egészséges, továbbá progresszív terhelést nyújt. Ha ez stimmel, akkor az adott mozgásmintához szükséges izmaid fejlődni fognak. Ha ezt te folyamatosan emelkedő súlyokkal alkalmazott fekvővel/tolódzkodással éred el, akkor azzal.

Én nem tudnék fekvenyomás nélkül élni, de ha te igen, akkor semmi gond, hajrá, így is jó. Nem vagyunk egyformák.

2022. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem oké, de a válladra is gondolj mert az így kimarad.
2022. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Az elülső delta nem marad ki. A hátsó deltát pedig úgysem toló napon edzi. Max az oldalsó delta az, ami kimarad, de egy kis oldalemelés beiktatása edzés végére már nem nagy kunszt.
2022. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Attol fugg mi a cel. Nyilvan eredmenyesebb ha fekvenyomsz ruddal meg egykezesekkel, vallbolnyomsz meg tricepszezel is kulon
2022. márc. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem eredményesebb. Nincs ilyen, hogy "ezekkel meg azokkal kötelezően eredményesebb ez meg az."

Ezt az "attól függ mi a cél" típusú bullshitet pedig hagyjuk már. Most itt mi az, hogy cél? A kérdés az volt, hogy meg lehet-e fejlődőképesen edzeni a nyomóizmokat plusz súlyos tolódzkodással és fekvőtámasszal. A válasz pedig az, hogy természetesen igen, abszolút, a progresszió a lényeg, nem a mozgásminta és nem a konkrét gyakorlat. Pont hogy összetett mozgásokkal sokkal hatékonyabban lehet stimulálni adott izomcsoportokat, mint izolálgatós trinyózásokkal, meg egykezes nyomkodásokkal.

A fekvenyomás pedig mondtam, hogy nekem is szerelmem, de ha a kérdező kiváltja plusz súlyos fekvőtámasszal és tolódzkodással, akkor hajrá, teljesen jó lesz úgyis.

2022. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem gondolod h akkor egy csomo testepito csak fekvozgetne meg ilyenek 😀 Nem is lattam meg testepitot fekvotamaszozni. Hasonlits ossze egy ko dist meg egy streetworkoutost
2022. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

A profi testépítőket most ne citáld ide. Csomóan közülük semmilyen alapgyakorlatot nem csinálnak, csak gépes-izolálgatós szarságokat. Azon a szinten nem ezen múlik a fejlődés. Meg hát ja, a legtöbben szeretik kerülni a nagy erőbefektetést, jó technikai tudást igénylő összetett gyakorlatokat. Egyszerűbb gépeket meg csigákat rángatni.

Egyébként meg itt nem pumpálgatos fekvőről, meg rángatozós tolódzkodásról beszélünk, hanem plusz súlyos, nehezített fekvőről és tolódzkodásról. Utóbbi például rengeteg testépítő versenyző edzéstervében alap. Vajon miért? Hát azért, mert rohadt jól lehet vele progressziót tartani, és mert több izomcsoportot is lefed.

2022. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Ismerek jopar testepitot, nagyreszt mind szabad sullyal edz. En evekig boxoltam ott nem hasznaltunk sulyzot max nehezitesnek. Hat kozelse voltam olyan izmos mint miota 130al szeriazok fekve meg tobb gyakorlattal edzem minden izomcsoportom. De mindenki csinalja amit jonak lat.
2022. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Igen, de nem is tolódzkodtál soha úgy, hogy 100 kilónyi súlytárcsa rád van akasztva. Hidd el, azzal is lehet jó mellet és tricepszet építeni.
2022. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
30-40 kg fole sose mentem benne de akkor is csak nyomasok utan kiegnek. Nyomasokat jobban szeretem, de ha vki igyis kigyurta magat kiralyul, aranyosan akkoe hajra
2022. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!