Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen táplálékkiegészítők...

Milyen táplálékkiegészítők szedését javasoljátok?

Figyelt kérdés

Célom nyárra az alakformálás, tónusos test elérése, a zsír izommá formálása.

Heti 3x edzenék konditeremben. Hétfő: Mell, tricepsz, Szerda: Láb, váll, Péntek: Bicepsz Hát az edzőprogramom.

Kiegészítésnek Kedden és csütörtökön futok egy csónakázó tó kört.


Arra gondoltam, hogy BCAA.val, L-Karnitinnal, Pure Whey fehérjével, HMB-vel érném el az áhított alakot.

Mit kell tudni róluk? Külön-külön és egyben is érdekelnének az információk.


Célom: Testösszetétel gyarapítása, alakom átformálása, tónus



2022. márc. 9. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Kaja rendben?

Semmit nem irtal magadrol.

Nemed,korod,magasság, testsúly?

2022. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%

BCAA én por alapúban szedném, glutaminnal vegyesen.

l karnitin nagyon jó állóképességnövelő edzés előtt.

Fehérje meg edzés után.

hmb totál felesleges, elhanyagolható hatása van.

2022. márc. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

A zsírt nem lehet izommá formálni csak szólok. A zsírt le kell adni, az izomtomeget meg növelni, edzéssel és jó étrendel.

“Testösszetétel gyarapítása” ??? Én elolvastam már 1-2 ezernyi szakirodalmat a témában de ilyen kifejezéssel még nem találkoztam.

BCAA, HMB, L-karnitin mindegyik teljesen fölösleges, max placebo hatásuk lesz de ha úgy nyugszol meg h szeded ezeket akkor vegyed. Fehérje porra is csak akkor van szükség ha kajából nem tudod bevinni a kellő fehérje adagod. Napi 2g/testsúly kg-ot ajánlok. De ha kajából ezt be tudod vinni (ami nem olyan nehéz) akkor a fehérje por is fölösleges. Igazából látszik h nagyon kezdő vagy, ha nem fogadsz személyi edzőt akkor ajánlom h olvass rengeteget a témában. Legalábbis ha nem akarod h hónapokat kidobj az ablakon és mondjuk fél év után jöjj rá h egy csomó mindent rosszul csináltál, edzés, étrend, tapkieg stb.

2022. márc. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Hol marad a hasizom? Azt ne hagyd ki. Sokan kihagyják és mikor rákérdezek h miért azzal jönnek h “az olyan ratyis, csak a szépfiúk akarnak kocka hasat” és ehhez hasonló nevetséges szövegek. DE a has illetve a törzs izmot nem csak az esztétika miatt kell edzeni. Egy erős, masszív has/törzs (Core) izomzat segít abban h sok gyakorlatot sokkal hatékonyabban tudj végezni. Pl. felhúzás, guggolás, evezések stb. Ezeket gyenge törzsel nem lehet igazán hatékonyan csinálni.
2022. márc. 10. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

“Fehérje meg edzés után”

Ez a tévhit sose fog kikopni úgy látom. Nem kell edzés után fehérjét innod! Teljesen mindegy mikor iszod meg a feherje turmixod. Egy a lényeg: hogy tartsd az előírt feherje adagot. Ha neked 160g fehérjét kell bevinned egy nap, akkor a lényeg h be vidd azt a 160g-ot, teljesen mindegy h mikor. Lényegtelen h edzes után az öltözőben iszod meg a turmixod vagy 3 órával később otthon, netán délelőtt. Az anabolikus ablak egy bullshit, kismilliószor meg lett cáfolva, egy hülyeség. Nem igaz h edzés után kell a feherje mert ilyenkor jobban beépül, marhaság. Sok tájékozatlan kezdő meg sajnos rutinosabb formák is az öltözőbe szerencsétlenkednek a turmixukkal edzés után, mi akik tudunk egy-két dolgot a témáról csak össze mosolygunk ilyenkor.

2022. márc. 10. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Az izom nem egy szivacs hogy ha edzés után fehérjét iszol azt csak úgy megnő tőle mert magába szívja..
2022. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

A szomorú az, hogy az ötösnek teljesen igaza van, mégis le van pontozva.


"Milyen táplálékkiegészítők szedését javasoljátok?"

Határozd meg a makró és kalóriaigényed (ezt mi nem tudjuk helyetted kiszámolni), nézd meg, hogy a napi kajád mennyire fedezi ezt és már látni is fogod a szükségleteket. Amúgy a hármas már tökéletesen leírt mindent

2022. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es: én sem értem, hogy miért pontozták le az értelmesebbeket. 5-6 évvel ezelőtt már lezongoráztuk itt a témát a powerbuilder, Szuliék, külföldi youtuberek, szakirodalom alapján. Erre mit látok? Évekkel később megint a bro science, bro split, "mennyit hoz a glutamin, jó-e a bcaa, a szájtek vagy a biotek izolátuma vajon a jobb?". Évek összeszedett infói mennének a kukába, ha nem lehetne szerencsére visszakeresni.
2022. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!