Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rossz az izomnövekedésnek, ha...

Rossz az izomnövekedésnek, ha edzésről-edzésre váltogatom a gyakorlatokat, amiket végzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azon gondolkozom, rossz-e az, ha minden edzésen más típusú gyakorlatokat csinálok. A problémám az, hogy igyekszem izolálni a nagyobb izomcsoportjaim egyes részeit, viszont félek, hogy ha például mellre túl sok ferdepados fekvenyomást csinálok, hogy fejlesszem a mellizmom felső részét, az végül a mellem más részeinek kárára megy.

A kézenfekvő megoldás az lenne, hogy elvégzek minden izomra mondjuk kétféle gyakorlatot egy edzés során, viszont általában egy edzésen 6 sorozatot csinálok egy izomra, és a 3-3 sorozat külön lófsznak tűnik.

Azt találtam ki, hogy minden második alkalommal, amikor teszem fel, mellet edzek, csak egy bizonyos gyakorlatot, minden második alkalommal csak amolyat csinálok. Ez működhet, vagy totál káoszos lenne? Ti hogyan oldjátok meg?


Köszönöm!



2022. márc. 27. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Gyerök, hogy neked vasárnap délután mennyi szabadidőd van, ilyeneken agyalni?

Mire készülsz most?

Superbody, vagy valami külföldi open verseny komoly pénzdíjazással?

2022. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha minden edzésen más gyakorlatokat csinálsz, akkor hogyan fogsz progressziót teremteni, pláne hogyan fogod nyomonkövetni azt? Márpedig progresszió nélkül izolálgathatod te a hatalmas mellizmod különböző részecskéit (anatómiailag ezt nem igazán tudom elképzelni, de te vagy a profi) és rostjait, nem fogsz úgy fejlődni, ahogy azt elképzeled.
2022. márc. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azzal alapvetően nincs gond ha van egy "A" és egy "B" edzésed, de ha mindig mást csinálsz akkor nem fogod tudni hogy fejlődsz-e vagy sem.


Elvileg egy héten kb 10-20 közötti sorozat amit érdemes egy adott izomcsoportnál elvégezni és 1-1 alkalomnál ha jól emlékszem 6-8 közötti ez a szám.(Most nincs energiám megkeresni a metaanalízist erről de viszonylag nagy kutatások voltak ezzel kapcsolatban)

Szval az hogy csinálsz egy sima pados nyomást meg egy ferde padosat az bőven belefér ebbe.


Érdemes viszont az alapgyakorlatokkal dolgozni kezdőként, nem gépekkel, mivel a kisebb izomcsoportok, mint a mellizom felső részét is meg tudod mozgatni anélkül hogy külön fókuszálnál rá. Például egy Military pressnél (Amikor kétkezessel kinyomsz fejed fölött) dolgoztatod az első és oldalsó vállizmaid és mellette a a mellizmod felső része is részt vesz a dologban.

Később, ha úgy látod hogy le van maradva egy-egy izomcsoportod, akkor dobhatsz rá izolációt, de sztem az első 1-2 évben ne erre fókuszálj.

2022. márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3 Nos, igen, ilyesmire gondoltam, A és B edzésre bontanám, kétféle gyakorlattal egy csoportra.

Nem vagyok kezdő, évek óta csinálom, de eddig elég barbár módon edzettem, főleg compound gyakorlatokkal. Igazából csak tömegelésre mentem, kizárólag azzal foglalkoztam, hogy nőjek, a forma annyira nem érdekelt, ám most már eljött az ideje.


A többi választ inkább elengedem. Elképzelem, ahogy az apatestek lemennek hetente egyszer a kondiban, kétszer felemelik anyám súlyzóját, majd hazamennek Gyakorikérdésekre írogatni egy-két csípős hozzászólást.

Miért, ti mit csináltok? Kizárólag fekvenyomtok egész évben? Az nagyon szép lehet.

2022. márc. 27. 16:44
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

"A többi választ inkább elengedem. Elképzelem, ahogy az apatestek lemennek hetente egyszer a kondiban, kétszer felemelik anyám súlyzóját, majd hazamennek Gyakorikérdésekre írogatni egy-két csípős hozzászólást.

Miért, ti mit csináltok? Kizárólag fekvenyomtok egész évben? Az nagyon szép lehet."

Ez gondolom nem provokatív a moderátoroknak. Nehogy töröljék, nehogy.

2022. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.


Sztem compound a legjobb az elején, gyorsan megvagy vele és a legtöbbet kapsz azért az időért.

Viszont érdemes később izolálni ezeket amik tényleg lemaradnak, vagy ha pihentetni akarod pl a derekadat a sok compound után.

2022. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5 "provokatív a moderátoroknak"

Hát én meghalok rajtad, szerinted ez provokatív, de amit ti műveltek, az bölcs atyai jóindulat. :,D

Három hozzászólásból mindössze egy volt valóban hasznos, a másik kettő jóakaróm fröcsögni jött ide.

2022. márc. 27. 17:02
 8/12 A kérdező kommentje:
#6 Nos igen, erre törekszem most, csak az arányokkal kapcsolatban dilemmázom. Megpróbálom ezt az A-B napos megoldást, aztán meglátjuk, köszönöm a segítséget!
2022. márc. 27. 17:03
 9/12 anonim ***** válasza:

#5 Jelenleg a sport részlege a gyakorinak szarkasztikus beszólásokból áll ahelyett hogy megbeszélnénk egy témát, ha valaki segíteni akar a másiknak az meg kb folyamatosan le van pontozva.

Azt nem értem hogy minek vannak ilyen emberek gyakorikérdéseken ha nem bírják azt hogy az emberek gyakori kérdéseket tesznek fel.

2022. márc. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem rossz. Sőt . Szerintem kifejezetten jót tesz ha változatosak a gyakorlatok. Én személyi edzőhöz járok konditerembe, ahol kis csoportos 4-5 fős edzést tartanak. Nem volt még két egyforma edzésnap. Én így is látom a progressziót, mert mindig nagyobb sulyokkal dolgozok. Néhány alapgyakorlat az adott egy-egy izomcsoportra , de azon kívül szinte mindig váltogatja a gyakorlatokat.
2022. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!