Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy évig nem voltam edzeni,...

Egy évig nem voltam edzeni, mennyi ideig tarthat mire az erőszintem a régi?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, sosem voltam olyan hű de erős. Fekvenyomásom kerek 100 kiló, guggolás 140, felhúzás 150kg. Egy évig nem edzettem, mennyi idő lesz kb, mire visszatérnék a régi erőszintre? Pár napja voltam edzeni, melleztem, 24 kilósokkal szériázta egy kezesekkel kezenként (előtte 30as símán ment olyan 4x12-be), döntött pados rúddal 60kilónál már küszködtem az ötödik ismétléssel.

Mára olyan izomlázam lett, hogy nem tudom a karomar rendesen kinyújtani (ezek szerint így is nehéz volt a súly, ha nem csak a mellemet érzem, de váll, tricepsz-et is) pólómat alig tudtam felvenni, hátizsákot sem. 2 napig be volt durranva a mellem, szombat reggel edzettem, haverom ma kérdezte, hogy voltam-e kondiban mert még mindig látszott pólón keresztül, hogy be vagyok durranva/izomlázam van. Elég gyenge alapból a mellem, de most marékkal rá tudtam fogni, mint kb egy b-s kosárméretem lett volna😂

Nagyon durván túledzettem magam, pedig ez semmi sem volt egy évvel ezelőtthöz képest.

Igaz-e, hogy pár hét alatt visszajön izom memóriából, vagy “előröl kezdem”. Tippre most az 1ism max, olyan 75-80 kiló lenne, ami a száztól azért elég messze van


Előre is köszi!



2022. márc. 29. 01:47
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

1 év kihagyás nagyon sok, főleg, hogy fiatal vagy, tehát nincs mögött 10-20 éves edzésmúlt. Szerencséd, hogy nem sérültél le, elég nagy butaság egyből ekkora súlyokkal edzeni egy komolyabb kihagyás után. A helyedben én félretenném az egómat és pár hetet beáldoznék, hogy megfelelően átmozgassam az egész testemet kis súlyokkal, újra visszaszoktatni a szervezetedet az edzéshez és majd onnantól folyamatosan emelni a súlyt. Izommemória valóban ban, viszont 1 hétnél jóval több időt vesz majd igénybe, nem akarlak elkeseríteni, de bőven hónapokban kell számolni.


Összegezve a dolgot: ne akarj egyből nagy súlyokkal dolgozni, mert lesérülsz. Ez egy hosszabb folyamat lesz, szóval kitartónak kell lenned. Az erőszintnek és az izomtömegnek is jó pár hónap kell, hogy visszajöjjön, tehát ne akarj már a jövő héten újból a régi súlyokkal dolgozni, mert nem fog menni.

2022. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, van egy olyan érzésem, hogy nem “csak” izomlázam van, hanem meg is húztam az izmaimat.. igen, ezt az ego dolgot tényleg félre kéne tennen. Holnap tervezek lábazni, azt így elsőre egy nagyon lightos átmozgatásnak tervezem
2022. márc. 29. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!