Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem akarok súlyzózni,...

Ha nem akarok súlyzózni, attól még edzhetek és fejlődhetek arányosan?

Figyelt kérdés

Sajnos súlyos szociális fóbiám is van, de különben meg skizotípiás rendellenességem van.


Ennek lényegében hasonló tünetei vannak mint akár pl. az Asperger szindrómának…


(Ez ugyan nem a skizotípiás rendellenesség, hanem a skizoid személyiségzavar Wikipédia cikkéből van, de az ilyen szociális dolgokra és kommunikációra vonatkozó tünetek, gyakorlatilag megegyeznek)


“A skizoidok tartózkodónak, zárkózottnak, hidegnek és közönyösnek tűnnek, ami társasági problémákat okoz. A legtöbben, akiket skizoid személyiségzavarral diagnosztizálnak, nehézségekkel küzdenek az emberi kapcsolatok kialakításában és az érzelmek jelentőségteljes módon való kifejezésében, esetleg a számukra kedvezőtlen helyzetekben passzívak maradhatnak. Más emberekkel való kommunikációjukkor rendszerint tömören, röviden fogalmaznak, közönyösnek látszanak. Mivel nem tudnak jelentőségteljesen kommunikálni másokkal, a skizoidok képtelenek arra, hogy kifejezzék, milyen jól érzik magukat azzal, akivel vannak, beszélgetnek. Az ilyen visszajelzések fontosak az embereknek, hogy fel tudják mérni tetteik következményeit különböző társasági helyzetekben, tisztában legyenek a mások által róluk kialakított képpel.”


Szóval a kommunikációs hiányosságaim miatt MINDEN közösségből kiutálnak és a hierarchia legaljára kerülök… Ez mindig is így volt.


Viszont emiatt súlyos szociális fóbia is kialakult nálam…


Dolgozni be tudok menni, örülök hogy van normális munkahelyem és a főnökeim legalább valamennyire haverkodnak velem, nem bántanak (mivel becsülik bennem, hogy minden munkát elvégzek).


Viszont így edzőterembe nem tudok elmenni…


Még egyszer nagyon régen megpróbáltam, de voltak akik kinevettek és nekem ez rosszul esett… Én sajnos nem tudom az ilyesmit elviselni, ha nem muszáj, így nem jártam tovább.


Itthon tudnék edzeni, van elég sok félretett pénzem, szóval tudnék is hozzá venni kellékeket…


A problémám az, hogy rájöttem, hogy a szabad súlyzós gyakorlatokat nem tudom helyesen végrehajtani.


A guggolásokat pl. szerintem nem is tudnám sehogy sem megtanulni, még edzővel sem, úgy hogy a gerincemnek meg az izületeimnek ne ártsak…


Így annak ellenére, hogy tudom hogy a szabad súlyos edzések a leghatékonyabbak, én inkább alternatívákban gondolkodom.


Az egyik dolog, az egy lábtoló-gép


[link]


Ezzel a guggolós dolgokat lehet helyettesíteni?


Az alsótest legtöbb izomcsoportja az leedzhető vele, nem?


Mert ha a magasságot jól beállítom, akkor ez szerintem mégis csak kevésbé káros, mintha totál szabálytalan guggolásokat csinálnék…


Felsőtestre meg vennék egyrészt egy húzódzkodó/tokódzkodó állványt, amivel elvileg a teljes felsőtest erősíthető.


Illetve még egy komolyabb keresztcsigát lapsúllyal.


Azzal olyasmi gyakorlatokat csinálnék mint ebben a videóban ez a férfi, mivel ezek nem tűnnek annyira bonyolultnak, szerintem meg tudnám tanulni magamtól helyesen végezni:

[link]


Mit gondoltok? Ezekkel ki tudnám váltani a súlyzós edzést és tudnám építeni a testem, arányosan, mindenegyes izomcsoportra odafigyelve?


Előre is köszi annak, aki ezt végig olvasta!



2022. ápr. 4. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Fuss és ússz.
2022. ápr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ne diagnosztizáld magadat, inkább fordulj szakemberhez... ha skizoid lennél, nem szoronganál rajta, hogy az vagy...
2022. ápr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%

"Szóval a kommunikációs hiányosságaim miatt MINDEN közösségből kiutálnak és a hierarchia legaljára kerülök…"

Azt ugye tudod, hogy csak a fóbiád miatt hiszed ezt? Azt kell tudomásul venned, hogy nem foglalkoznak veled. Amúgy a testmozgás, a kemény súlyzós edzés enyhíti a fóbiádat. NE feledd, a fóbia nem valós dolog, valami benned csúszott félre és nem nézel reálisan a világra. Amúgy meg edzés előtt vegyél be 0,25mg Frontint és már nem lesz fóbiád a teremben.


"A problémám az, hogy rájöttem, hogy a szabad súlyzós gyakorlatokat nem tudom helyesen végrehajtani."

Ahogy kezdetben senki sem. HA kinevetnek, az nem a te problémád, az az ő hülyeségük.


"ha skizoid lennél, nem szoronganál rajta, hogy az vagy..."

Pontosan. Akkor mániás lennél, nem is tudnád sokszor, hogy beteg vagy.


"A guggolásokat pl. szerintem nem is tudnám sehogy sem megtanulni, még edzővel sem, úgy hogy a gerincemnek meg az izületeimnek ne ártsak…"

Használj tológépet, az is jó. Nekem is szar a derekam, de a tológéppel semmi bajom


Menj közösségbe, erőltesd, különben csak rosszabb lesz és idővel teljesen elszigeteled magad. Amúgy a szociális fóbiát idővel kinövöd. Addig meg használj Frontint, persze doki ellenőrzésével. Magadnak ne adagold.

ÉS próbáld figyelni a tömeget, hogy az esetek 99,9%-ban azt sem tudják, hogy létezel.


Az életszínvonal csökkentése is jó terápia a fóbiára. Fordulj szakemberhez, pikk pakk megoldja.


Engem is utálnak páran a teremben, mert koksz nélkül is erősebb és nagyobb vagyok, mint a kokszosok. Sokan nem is viszonozzák a köszönésemet. De én leszarom.


ÉS a lényeg, nekem is volt szociális fóbiám, de nem hagytam, hogy rátelepedjen az életemre.

2022. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha ennyi kifogas van sztem engedd el
2022. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Úristen!


Pszichiáter diagnosztizálta nálam, nem magamat diagnosztizálgatom.


Egyébként mint írtam, nem skizoid vagyok, hanem skizotípiás rendellenességem van.


Restigulin nevű antipszichotikumot kapok rá.


Olyan szintű tévképzetek nem jellemzik ezt a betegséget, amit a beteg ne tudna úgymond felülírni.


A betegség tudat hiánya sem jellemző…


Viszont ezt a betegséget úgy is nevezik néha, hogy “enyhe skizofrénia”, illetve “lassú skizofrénia”.


Ha olyan helyzetekben teszem ki magamat rendszeresen, amelyek stresszelnek és lelkileg megterhelnek, akkor kialakulhat a “tényleges” skizofrénia is nálam, akár paranoid skizofrénia.

2022. ápr. 5. 14:04
 6/10 A kérdező kommentje:

“ Azt ugye tudod, hogy csak a fóbiád miatt hiszed ezt? “


Nem a fóbiám miatt hiszem, hogy kiutálnak…


Azért hasonlítottam a betegségemet az Asperger szindrómához, mert a kommunikációs nehézségek azok nagyon hasonlóak.


Van hogy tömegesen odajönnek hozzám a munkatársaim és zaklatnak, kinevetnek, teszt élhetnek… Lényegében az a vicces szituáció nekik, hogy bármit csinálnak úgy reagálok mint egy robot.

De belül ugyanolyan érzelmeket váltanak ki belőlem, mint a normális emberekből…

2022. ápr. 5. 14:07
 7/10 A kérdező kommentje:

Edzés szempontjából, azokkal amiket írtam, tudnék fejlődni, arányos izomzatot felépíteni?


Vagy erőltessem valahogy a súlyzózást, esetleg vegyek fel egy online edzőt aki webkamerán keresztül magyarázza a technikákat (ezzel kapcsolatában azért elég szkeptikus vagyok)?

2022. ápr. 5. 14:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Hasonló okokból vásároltam be otthonra eszközöket. Ha van melód és fizetésed, akkor pár tízezer forintból össze lehet szedni otthonra használt cuccokat (súlyok+rudak+pad elég alapfelszerelés kezdeni legalább is).
2022. ápr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz guggolni es nem szeretnél szabadsúlyokat használni.


Lehet e locsolócső helyett kannával öntözni a kertet?

Lehet hát,csak kva sokáig tart.

2022. ápr. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Szóval a kommunikációs hiányosságaim miatt MINDEN közösségből kiutálnak és a hierarchia legaljára kerülök… Ez mindig is így volt."


És amúgy kivel akarsz dumálni a kondiban? Én sem beszéltem ott senkivel mikor jártam, sőt a többiek is max ismerősökkel, vagy ha haverral együtt jöttek le. Kb. 3-4 különböző megnyilvánulásom volt: "Helló", "Használhatnánk felváltva (gépet/padot/akármit)", "Igen/nem (ha más kérdezte hogy használhatná ő is a gépet".

2022. ápr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!