Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme heti 5 edzésről...

Van értelme heti 5 edzésről heti 6-ra váltani ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg heti 5x edzek, alsótest-felsőtest-toló-húzó-láb felosztásban.

Viszont időm engedni, és szeretnék is heti 6x edzeni, viszont attól félek, hogy ezzel csak többet ártanék, mint javítanék.


Ismerősöm azt mondta, hogy heti 5 edzés bőven elég, a kevesebb néha több alapon.


Értelmetlen lenne +1 edzés miatt átvariálni az egész tervemet? Lényegi különbség nem lenne?



2022. ápr. 11. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Általánosan: ha az edzésedtől nem jön az erő és a hús, akkor változtass
2022. ápr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Nagy izomcsoportokra heti 3-5 szett, kicsikre 1-2 elegendő és több nem is kell, ha fejlődés a cél. Ez alapján be tudod lőni, hogy a te edzéstervedbe belefér-e a 6 alkalom.
2022. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Próbáld ki, neked kell tudni. Csak heti 6 edzés mellett, nehogy az idegrendszered bemondja az unalmast.
2022. ápr. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha valami működik, azon ne változtass! Ez alapszabály. Ha működik a heti 5 nap, akkor ne válts 6-ra csak azért, mert van időd. Inkább arra a napra tegyél kardiót vagy gyógytornát.

Ha viszont nem érzed jónak ezt az 5 napos struktúrát, akkor átalakíthatod 6 napossá a terved. Ezt neked kell tudni, nem az okos ismerősödnek.

Ez az "idegrendszeri izé" meg nagyon túl van gondolva ezen az oldalon. Csigás letolás, koncentrált bicepsz, hasprés és lábtoló senkinek az idegrendszerét nem fogja kiütni. Ezeket (meg a hasonló gyakorlatokat) csináldhatod heti hétszer is. Értelme nem lesz, csak hátránya, de az idegrendszeredet nem fogja befolyásolni.

Nyilván heti 6 nehéz súlyos, magas intenzitású, maxolós, összetett alapgyakorlatokra épített edzés már könnyen felrúgja az idegrendszered, de gondolom ez egyértelmű.

2022. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagy izomcsoportokra heti 3-5 szett, kicsikre 1-2 elegendő és több nem is kell, ha fejlődés a cél.

elég régi kérdés, de erre látom senki nem reagált.

ez nettó baromság

heti 3-5szettől nem fogsz fejlődni ha nem vagy teljesen kezdő

2023. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazad van utolsó, én írtam a kérdéses hozzászólást.


Nem szettet szerettem volna írni, hanem blokkot, amiben van 3-4 szett. (Nem tudom, hogy nevezik a blokkokat).


Szettekből hetente 12-16 nagy izomcsoportra, kisebbre pedig 6-10 szerintem elegendő.

2023. febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!