Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lenne értelme szálkásítanom?...

Lenne értelme szálkásítanom? (Képpel) (Lentebb elmagyarázok mindent, nem vagyok sík hülye, tudom, hogy mennek a dolgok, csak késő kaptam észhez.)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Előre is bocsi, ha kicsit hosszúra fog sikeredni, de úgy gondolom, hogy ezek hasznos infók.


Először is:

Az én történetem 2020 novemberére nyúlik vissza, amikor ugyanis eldöntöttem, hogy változtatok az életmódomon, mert nem éreztem jól magam a bőrömben. 2020 novembere és 2021 júliusa között leadtam otthoni kézisúlyzós edzéssel és kalóriadeficittel (nyilván ezzel, mert máshogy nem tud fogyni az ember.. :D) ~35kgot.


170 cm és 106kg voltam amikor elkezdtem, 2021 júliusára pedig lementem 72.6kg-ra.

Úgy gondoltam, hogy muszáj tovább mennem, és még többet szeretnék, de már nem fogyni, hanem izmosodni.


Most jön a lényeg:

Tisztában vagyok vele, hogy naturál, hobbista szinten majdhogynem felesleges a tömeg-szálka ciklus, vagyis ezt az elején nem értettem, csak most az utóbbi pár hónapba kezdtem reálizálni ezt.

72,6kg-ról indultam, most vagyok jelenleg 81kg. (havi ~+1kg súlygyarapodás, tehát nem volt célom a "behízás" havi 4-5kg-mal, mert nem szerettem volna zsírosodni). Igen, 170cm 81kg kicsit sok, bár még így is örülök annak, hogy ehhez képest nem vagyok annyira zsíros szerintem.

Vagyis pontosítok, az utóbbi 3 hónapban nem nagyon jött fel súly. 3 hónap alatt +1kg jött fel, amit egyáltalán nem bánok, mert rájöttem, hogy szintentartásnyi kalória kell nekem és mellé keményen edzeni, nem pedig "tömegelni" és utána szálkásítani és ugyanúgy nézzek ki, mint amikor elkezdtem, mert veszítek izmot is fogyással. :D


Örülök, hogy észbe kaptam, viszont láthatólag van rajtam némi zsír, amit szeretnék leadni. Viszont azt is tudom, hogy szálkásítani izomvesztés nélkül nem lehetséges, ezért kérdezném azt, hogy mennyi értelme van 8 hónap után leadni a felesleget? Miután leadtam valamennyit, ugyanúgy szintentartáson lennék. 75kg környékére szeretnék lemenni, tehát nem valami nagy fogyást tervezgetek.


Ami legjobban zavar, az a minimális lógó bőr a mellemnél és a hasam aljánál, esküszöm ha ezek nem lennének teljesen elégedett lennék magammal, de hát ilyen az, amikor ennyit fogy az ember, nem lehet büntetlenül helyrehozni a sok évnyi zabálást.. :D Ezért is merült fel bennem még az a kérdés, hogy inkább nem adok le semmit, viszont menne tovább a szintentartásnyi kalória, hátha hamarabb helyrejönnének a dolgok.


Melyik utat választanád?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



U.i.: Nem forma ellenőrzést szeretnék, tisztában vagyok a gyengeségeimmel. Tudom, hogy a csípőm nagy, ezzel végképp nem tudok mit kezdeni, ez tényleg genetika nálan. Tudom, hogy a mellemre első ránézésre edzhetnék többet, de kb lehetetlen, mert megvan a volumen, heti 2x edzek minden izomcsoportot bukásig és mégis a mellem a leggyengébb pontom, bár az is sokat fejlődött szerencsére. Jelenleg heti 5x edzek, alsó-felső-push-pull-leg felosztásban, figyelek a kajára (Persze amennyire ezt hobbi szinten lehet csinálni. Nem az a cél, hogy beleőrüljek az étrendembe és megutáljam ezt az egészet.) Fehérje 2g/testsúlykg (tudom, hogy elég kevesebb is, de így alakulnak mindig a napjaim :D)


170cm, ~81kg



2022. ápr. 9. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell még fogyni, nyomd a kemény edzést tovább, enyhe kalória pluszban. Szép munka egyébként!
2022. ápr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1 esel egyetértve.6 év utan

178 cm/105-108 kg vagyok.Kb 1 éve 1 -2 kg felszedett tömeg.

Csakhogy a forma azóta változott.Az erőm meg nőtt.Sokkal kevesebb zsir van rajtam.

Ami a kaját illeti kevés cal pluszba vagyok de van olyan nap amikor minuszba.Szval is -is.

Persze lehet jobb lenne ha pontosan szamolgatnám de igy sincs problémám.

Nem hinném hogy sokkal előrébb lennék ha felhíznék 110 re,vagy gyorsan lefogynék 100 ra vagy 95 re.

2022. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!