Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha én az egyik nap elkezdek...

Ha én az egyik nap elkezdek KB 30-45 percig sulyzós gyakorlatokat végezni (azelött még sose csinàltam) és másnap is megcsinâlom ha nincs izomlàzam (adding eddzek míg nem less izomlàzam másnap) . Ez egészséges vagy egészségtelen (ez így rendben van)?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 16. 06:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most magyarul légyszi
2022. ápr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi nem érthetõ?
2022. ápr. 16. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Most ez komoly kérdés?

Az izomláznak semmi köze a fejlődéshez. Az izomláz maximum hátráltatja a fejlődést, nem támogatja. Kezdőként nyilván ezerszer gyakoribb az izomláz, mint haladóként, de a lényeg, hogy nem izomlázig edzünk, nem arra hajtunk, mert nem ettől leszel izmos. Ettől maximum sérült leszel.

Tudom, hogy nem akar mindenki hosszú angol tanulmányokat olvasgatni, de azért legalább egy YouTube videót nézzünk már meg arról, hogy mik azok a baromságok, amin úgy 20 éve túllépett a tudomány. Az egyik ilyen az izomláz hajkurászása edzés közben.

Azzal meg nem tudok mit kezdeni, hogy 30-45 percig végzel súlyzós gyakorlatokat. A súlyzós edzés hatékonyságát nem percben mérik. A súlyzós edzés akkor lesz hatékony, ha egy egyénre szabott, progresszív terv mentén van menedzselve.

2022. ápr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
OK, köszi
2022. ápr. 16. 09:20
 5/7 A kérdező kommentje:
És mikor fogom tudni hogy erõsödik az izmom?
2022. ápr. 16. 09:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az erőszintedet főleg a súlyzós alapgyakorlatokban, azokon belül is az 1 ismétléses maxaidon fogod tudni lemérni.
2022. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
OK, köszi
2022. ápr. 16. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!