Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlymellény segítségével...

Súlymellény segítségével izmos popsi?

Figyelt kérdés

Szeretnék izmos kerek popsit. Egy ideig súly nélkül végeztem gyakorlatokat most pedig 5kg-mal vagy 10-zel végzek (gyakorlattól és a kedvemtol függ)

Tudom, ez nem sok de fokozatosan növelném, elég gyenge és nyeszledt vagyok.

Arra gondoltam, hogy vennék súlymellényt (10kg) és idővel azzal egészíteném ki a súlyzót. Valamiért nekem jobban tetszene mint több súlyt felpakolni a rúdra.

Mennyire van értelme? Ugyanazt a hatást érném el?


Köszönöm a válaszokat


51kg/N



2022. máj. 1. 07:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Nyilván valameddig működni fog a súlymellény okozta plusz terhelés, de aztán majd kevés lesz a fejlődéshez. Ha tényleg szeretnél "izmos, kerek popsit" (mindjárt hányok ettől a joy.hu-s szánalomtól), akkor nem úszód meg, hogy a hátadra vegyél egy rudat, és arra súlytárcsákat pakolj fel. Nem kell erőemelőnek lenned, ne aggódj, de 5-10 kilókkal szerinted mennyire lesz hosszútávú a progresszió? Az óvodás unokaöcsémnek is kevés lenne guggoláshoz.
2022. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Mint olvashatod, most használok 5-10 kg-t. Szerinted ha eddig nem súlyoztam, egyből 20 kg-mal kellene kezdenem?

Idővel szeretném növelni és tetszene ha mellénnyel (is) növelném a súlyt.

A kérdés lényege az hogy változtat-e valamin hogy rúdon vannak a plusz sulyok vagy a mellényként használom.

2022. máj. 1. 08:14
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

Akkor még egyszer mondom, hogy igen, változtat, mert előbb-utóbb a súlymellény és a kézisúlyzó is kevés lesz. Vagy mi a terv? Hogy majd lesz rajtad 3 mellény, meg szorongatod a 25 kilós súlyzókat, és úgy guggolgatsz? A saját dolgodat nehezíted, és előbb-utóbb technikai gondok lesznek.

Most mitől olyan nagy dolog rúddal guggolni? Mindenki másnak jó a világon. Neked miért nem?

2022. máj. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nagyon rosszul kelhettél😅

De azért köszönöm a választ😀

2022. máj. 1. 08:47
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Nincs mit! Hajrá!
2022. máj. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Elég nyersen fogalmazta meg a kedves hozzászóló , de amúgy igaz.

Progresszív súlyzós guggolás, ami az izomfejlődéshez kell , nem kivitelezhető ha mindig ugyanazzal a súllyal csinálod. Ezért nem jó a súlymellény , hacsak nem veszel két hetente mindig nagyobbat. :)

Nem kell megijedni rúdtól, tényleg az a legegyszerűbb. A 20 kg nem sok ám.

2022. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Jobb ha szokod a rudat mert úgyis kelleni fog
2022. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Amíg elegendő terhelést biztosít a fejlődéshez, addig jó lehet a súlymellény is. Más kérdés, hogy csak ezért nem vennék. Ha nem szeretsz súllyal guggolni, léteznek más gyakorlatok is.
2022. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
Mi a különbség a farizom szempontjából, hogy ha 10 kg súlyzóval guggolok vagy ha 10 kg súlymellénnyel? Az világos, hogy egyszer majd kevés lesz a 10 kg, de a kérdés nem ez volt.
2022. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

semmi.

de 10kg-t kb 2hét alatt kinősz

2hét miatt kidobni 15ezret kb a súlymellényért nincs sok értelme.

egyébként a jól fejlett farizmokhoz nem árt a guggoláson kívül felhúzásvariációkat és csípőtolásokat végezni azokhoz meg nem használható a súlymellény.


legegyszerűbb az lenne ha eljárnál terembe.

de ha nem akarsz akkor be kell ruházni rúdra és sok súlyra.

a farizmoknak kell a nagy súly, mivel kb a tested legerősebb izmai.

10kilótól nem fog fejlődni

50 kilós nők 120 kilóval csinálják a csípőtolásokat

2022. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!