Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire probléma ha a felhúzá...

Mennyire probléma ha a felhúzás nem része az edzéstervemnek?

Figyelt kérdés
Az edzéstervem csak alapgyakorlatokra épül, például fekvenyomás guggolás vállból nyomás húzódzkodás evezés stb. A felhúzás egyszerűen nem esik jól, nem kényelmes nem érzem át a gyakorlatot, pedig mindenhol azt olvasom hogy szükségeltetik az izmos erős háthoz lábhoz stb.. Szerintetek nagyon befolyásolhatja a fejlődésem ha nem végzem?
2022. máj. 13. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ha nem erőemelő szeretnél lenni akkor nem probléma

csinálj helyette mást.

alsóhátra hiperhajlitás, combhajlitókra gépek is jók, farizmoknak meg guggolás, csipőtolás stb.

2022. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Így van, ahogy az 1. kommentelő írja. A felhúzás szerintem konkrétan az alapgyakorlatok királya, annál komplexebb, összetettebb, fejlesztőbb hatású gyakorlatot még nem találtak fel. De ha neked, akkor nem, semmi gond. Attól még lehetsz izmos és erős, mert nem húzol fel, sőt attól még lehet bárki egy gyenge szar, mert szokott felhúzni. A felhúzás csak egy eszköz, amivel te vagy élsz, vagy nem. Szerintem az egyik legjobb eszköz, de ha a te tervednek nem része, akkor nem. Ez van.

A kérdés viszont az, hogy mi a gond pontosan? Nem érzel rá a technikára? Nem jó a mobilitásod vagy a hajlékonyságod? Nem lehet, hogy csak gyakorolni kéne?

2022. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem. Ahogy már leírták, az alsó hátat, combhajlítót másféleképpen is meg lehet edzeni. És gondolom nem készülsz Roni Kolmennek.
2022. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Hat azert eleg sokat dob. Nem csak also hatra meg hajlitora de az egesz testre. Felhuzas nelkul is lehet jo forma, de latszik a kulonbseg
2022. máj. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha csak nem valami mozgásszervi probléma miatt hagyod ki akkor én a helyedben nem adnám még fel. Próbálgasd szumóban és konvencionálisan is, vegyél vissza a súlyból, ilyesmik... de tény hogy nélküle jobban lehet koncentrálni a guggolásra.
2022. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"de tény hogy nélküle jobban lehet koncentrálni a guggolásra."

Ez érdekes állítás. Sose vettem még észre, hogy a felhúzás miatt ne tudnám kifullozni a guggolásom potenciálját. Én még egy maxolós, RPE10-es felhúzó edzés esetén is simán tudok két napra rá guggolni, akár nagy intenzitással is. Másnak azért nem, hiszen a derekamban és a hajlítómban ott a fáradtság, de azt követő nap már simán.

Persze én szumóban húzok, nem konviban, ez pedig nyilván számít. Emlékszem a kezdő éveimre, amikor a konvit erőltettem életre-halálra, pedig mindenki mondta, hogy az én alkatommal offos. Na akkor nem tudtam volna két napra rá 200 kilóval guggolni, az tuti.

2022. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyszerűen nem kényelmes, mikor húzó pozíciót felveszem ilyen furcsa görcs szerű érzések vannak a hátamban, ismerősöm szerint mert nem hajlékony eléggé,az okozza. Érdemes lesz akkor ezt kiküszöbölnöm.
2022. máj. 13. 20:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, mint te kérdező. Próbáld ki a merev lábas felhúzást, jóval kisebb súllyal fogod tudni csinálni, mint a sima felhúzást, ha szabályosan csinálod, az nekem bevált.
2022. máj. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A merev lábas felhúzás jó, csak az egy tök más gyakorlat, tök más mozgásminta. Nem váltja ki a hagyományos felhúzást. A merev lábas húzás tök jó fenékgyakorlatok, és talán még jobb combhajlító gyakorlat, de a hátsó mozgásláncot egyáltalán nem edzi meg, a széles hátat egyáltalán nem edzi meg, az alkart bőven nem erősíti annyira, és még sorolhatnám.

Amúgy igen, kérdező, valószínűleg a flexibilitás hiánya okozza nálad a problémát, és az ezáltali rossz technika. Szerintem pár hét alatt tudnád ezt orvosolni.

2022. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Áhh, rendben van. És hogyan lehetne ezt orvosolni 9-es? Nyújtsak többet,vagy mit tegyek?
2022. máj. 13. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!