Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ma húztam fel először, ez jó...

Ma húztam fel először, ez jó súly?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, pár hónapja kondizom, 82 kiló vagyok, és ma a felhúzást próbáltam ki. Most a saját testsúlyomig felmentem. Ez nagyon gyenge súly? Amúgy magas vagyok és vékony testalkat. Ezen próbálok változtatni. Mármint a vékonyságon haha. Fekvenyomni 4 hete kezdtem kb. Elsőre 40 kilót alig bírtam. Mostmár az 50el csinálok sorozatokat, és a 60at egyszer kétszer ki tudom tolni. Az átlag nem kondizós, utca emberéhez képest azért már erősebb vagyok vajon vagy ezeket a súlyokat bárki kitolja felhúzza ha az utcáról behívjuk? Tegyük fel hasonló adottságokkal.
2022. máj. 16. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bárkin nyilván nem.

Én 18 évesen húztam fel életemben először, szintén 81-82 kilósként. Az 50 kg alig jött fel háromszor, annyira egy gyenge szar voltam. Azóta eltelt pár év. A múlt héten felhúztam a 220-at, de szerintem egy 5 kg még bennem volt. Ergo a legrosszabb szintről is fel lehet jönni egész komoly szintre.

Úgyhogy erre mást nem tudok mondani, mint csak így tovább. Ismerek olyan 60 kilós fiút, aki első edzésén belenyomott négyet a saját testsúlyába fekve. De ismerek olyan 100 kg fölötti csávót, aki amúgy tök izmos, aztán a 90 kilót nem tudná kinyomni egyszer se. Ez ilyen.

2022. máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tökmindegy? Teljesen felesleges ez az egész, itt max önmagadat nyugtatgatod, hogy ez is ment. Mit érsz el ezzel az erősdivel? Semmit, az életben biztos nem. Ha meg egyszer belefáradsz, gyorsan le is megy minden, és akkor rájössz, hogy elpazaroltál egy csomó időt a semmire.
2022. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2 szerintem a testemből kihozni a maximumot egy egész életen át tartó munka, és nem felesleges. Nem nyugtatgatni akarom magam. Itt biztosan vannak szakértőbb emberek, és kíváncsi vagyok a jelenlegi teljesítményemmel, a körülményekhez képest kapcsolatban a véleményekre mégha negatív is. Nem sértődök meg, ha valaki azt mondja, hogy ez egy punci súly, és a kisujjával felemelne engem és kettétörne. Valószínűleg így is van. Azért dolgozom, hogy ez változzon.


Szókratésznek van egy jó idézete erre.

No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable.


Egyes, az nagyon komoly súly már. Gratulálok, szép teljesítmény. Akkor ahogy nézem ez az egész nagyon változó dolog és emberfüggő.

2022. máj. 16. 15:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Másokhoz sztem fölöslegesen hasonlítod magad másokhoz mert mindenki máshogy fejlődik, különösen az elején.

Edzőtársam már az első felhúzásánál is 60-70kg-kat emelt én meg örültem a kis aranyos 10x 40 kilómnak. Viszont ő ezek után nagyon lassan fejlődött én meg kb 2 hónapra rá 110 kg nél voltam, ahol meg az én fejlődésem lassult be.


Igazából lényegtelen, hogy mennyit húzol fel, a lényeg az hogy fejlődj.

2022. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm
2022. máj. 16. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:
En 70 el kezdtem szeriaba. 70 kg vagyok. eleg hamar 100 folott lett
2022. máj. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Király. Holnap után kipróbálom a 90et. Szerintem ment volna.
2022. máj. 17. 01:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez az a szint amikor még szokod a súlyokat. Az átlagember nem ismeri azt amikor a saját testtömegének megfelelő súlyt tart a kezében és mozgat, bele kell ebbe rázódni. Egyelőre ebben a folyamatban vagy.

Hogy én is beszámoljak: első felhúzóedzésemen 50kg-val kínlódtam, kb egy hónap alatt felmentem 100kg-ra és hármakat, ötöket húztam de csúnyán, dinamika nélkül. Első rekordom 140kg volt egy éven belül, még két évig tisztességesen követtem a progresszív túlterheléses edzéstervem, három év alatt feljutottam 200kg-ig, gyönyörűen szabályos formakivitelezéssel, hátfájás nélkül. 75-85kg között fluktuáltam, legerősebb nyilván 85kg-san voltam/vagyok.

2022. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi
2022. máj. 17. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!