Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomásnál miért görcsölhe...

Fekvenyomásnál miért görcsölhet a hátam?

Figyelt kérdés
A technikámmal nincsen probléma, de amikor nagyon erőlködök a súly kinyomásánal, akkor a hátam oldalsó részén elkezd görcsölni egy izom. Sokszor emiatt nem tudom azt a fontos erőltetett utolsó ismétlést megcsinálni, mert visszakell raknom a súlyt. Mi okozhat ilyet, és mi orvosolhat ilyet?
2022. máj. 16. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Több dologtól lehet. Esetleg gyengébb, mint a többi izomcsoportod, vagy ha előtte való nap/napokban hátaztál, akkor még fáradt az izom. Lehet magnéziumhiány is.

Ha sokat ülsz/vagy görnyedt pozícióban, akkor is lehet (én pl ha sokat ülök vagy görnyedek, akkor rendszeresen görcsöl a hátam alapból is, nem csak edzésnél).


Megpróbálhatod még, hogy alaposabban bemelegíted a hátadat+kicsit lenyújtod előtte. Lehet, hogy a masszázs is segíthet.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2022. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!