Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért emelik meg a törzset...

Miért emelik meg a törzset labemeles közben?

Figyelt kérdés

Nagyon sok videóban láttam azt, hogy kicsit megemelik (mint ebben kb fél percnél)


[link]


Ez így nem árt a gerincnek?


2022. máj. 29. 06:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

De.

És hogy miért? Mert az emberek 99 százalékának fogalma nincs az anatómiáról és az edzéstechinkáról. Az ilyen "10 minute abs home workout" típusú videóktól ráadásul amúgy se várj nagy szakértelmet.

2022. máj. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, nem ezeket szoktam követni, csak amint megláttam, hogy itt is megemelik, rögtön feltettem a kérdést. De láttam már másoknal is, pl. Chris Heria, vagy Larossa, ők is így csinálják.
2022. máj. 29. 07:20
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Chris Heria valójában egy szakmai vicc, Larosa pedig egy profi street workout világbajnok. Ne az ő edzéséből indulj ki. Hogy ő mit miért csinál, azt ő tudja magában. Az rád nem valószínű, hogy hobbistaként vonatkozni fog.
2022. máj. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Miért tartod Heria-t szakmailag viccnek? Láttam néhány videóját, de annyira nem ismerem.


És egyébként én sima labemelest szoktam - igaz, függeszkedve- és L-tartast. Mást én nem szoktam hasra.

2022. máj. 29. 08:35
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert edzi a hasat. Aki szerint "árt" a gerincnek kíváncsi lennék hogyan edzi a hasát. Teljesen alapvető gyakorlat: [link]
2022. máj. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit linkeltél, az egy szar gyakorlat a porckorongok szempontjából. A tornászok sem azért csinálják, mert jó a gerincnek, hanem mert nekik a sportágukból kifolyólag csinálni kell, kötelező elem. Ettől függetlenül gyógytornász szemmel nem ajánlom. A has edzése egyébként is egy félreértett, túlgondolt baromság, amivel az emberek rohadtul nincsenek képben.

Nem az egyenes hasizmot kell célzottan kiemelve edzeni, hanem a törzs (core) minden egyes izmát, így a hasizmot is. Erre ott vannak direkten a plank-variációk, továbbá a cipelés (farmers walk). De valójában hogy a profi erőemelőket idézzem: ha az összetett alapgyakorlatokat jó technikával végzed, akkor minden alapgyakorlat hasgyakorlat is egyben. Annál jobban kevés gyakorlat edzi meg a törzs izmait, mint egy szabad súlyos guggolás, vagy mint egy nehéz felhúzás. Pont ezeknél a gyakorlatoknál szokott előjönni az, hogy ha valakinek csak az egyenes hasizma edzett, a többi törzsizom pedig gyenge, akkor nem fog menni.

2022. máj. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És mit gondoltok a haskerekrol?

Én személy szerint utálom, noha megtudom csinálni, de szerintem a plank jobb, meg egyben biztonságosabb is.

2022. máj. 29. 09:09
 8/11 anonim ***** válasza:
A haskerék kiváló tud lenni. Nem véletlenül alkalmazza Eddie Hall vagy akár Király Laci sem. Természetesen ha számodra a plank szimpatikusabb, akkor végezd azt, de jó technikával haskerekezni nagyon is optimális.
2022. máj. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A haskerék szerintem is király. Eszerint a kutatás szerint viszont pl. guggolásnál kb. semmit nem csinál a has: [link] (görgess le az ábrához)
2022. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszerint a biomechanikai vizsgálat szerint azonban nagyon is dolgozik az egyenes hasizom. Persze értelemszerűen van különbség a front és a back squat között.

[link]

2022. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!