Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítő versenyek és azokon...

Testépítő versenyek és azokon való részvétel pro/kontra?

Figyelt kérdés
A versenyszerű testépítés mellett és ellen milyen érvek szólnak szerintetek? Ki hogyan közelíti meg ezt a dolgot mind morálisan, mind az egészségre gyakorolt hatásait nézve?

2022. jún. 19. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Morálisan? Ezt az aspektust hogy érted pontosan?
2022. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom a doppingra gondol meg arra, hogy ez "nem igazi sport" , mert itt nem labdát rugdosnak, hajigálnak, meg futnak, hanem egy színpadon pózolnak.

Amúgy ne izgasson, de az NB3-as focistától az olimpián tökutolsón át egészen a sztrásportolókig, érmeket nyerő klasszisokig minden élsportoló használ doppingot, mert anélkül ma már nincs élsport. Csak annyi, hogy a testépítésben ez már nyitottabb kérdés, néhány versenyző nyíltan ki is mondja, hogy használ szteroidokat.

2022. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Az egyik legkárosabb sport, rengetegen meghalnak, jellemzően 46-47 évesen, ez valami kozmikus szám lehet ebben a sportban. Sokan megélnek belőle, versenyeket nyernek, de mégiscsak az életüket, de minimum az egészségüket adják a sikerért. Aki pedig nem is nyer semmit, az meg jól néz ki, aztán meghal, ez mégannyira sem éri meg szerintem. Kétségtelen, hogy nagyon kemény sport, borzasztó mennyiségű edzés és kitartás van benne, és itt meg is kéne álljon a sztori naturál szinten.
2022. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

szerintem nem éri meg versenyezni.

az egészségedet szétcseszi

azon kivül is rengeteg lemondással és áldozattal jár, ráadásul anyagilag se túl kifizetődő

szerintem sportértéke sincs feszengeni egy szál tangában.

ha erőszámok is lennének nem csak pózolgatás úgy lenne sportértéke a szememben, de a versenyzést úgy se tartanám bölcs döntésnek.


ezért tuti elleszek küldve a genyába :D de igy gondolom.

2022. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

17 éve edzek naturálban, meg vagyok elégedve az elért alakommal és erőszintemmel. Sose koxoltam, nem is voltak versenyzői céljaim, úgy gondolom, ahogy a 4. válaszoló, versenyezni nem éri meg. Egyrészt koxolni drága, valóban nem kifizetődő másrészt, lehet hogy baromi jól nézel ki 20-30 évesen rommá koxolva, csak majd amikor nem fog állni a cerka, vagy kiveszik a fél májad, vagy egyik veséd, esetleg 50 évesen kapsz egy infarktust, vagy egy agyvérzést, akkor majd jusson eszedbe, hogy lehet nem véletlen.

Tudom, hogy korunk divatja, hogy minden 20 éves kiscsávó 3 nap alatt szeretne izmos lenni, hogy mutogathassa magát instán meg tiktokon és ezért bármit hajlandó magába nyomni, de szerintem balfék dolgok csinálnak. Naturálban is el lehet érni nagyon szép eredményeket.

2022. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én versenyeztem pár szezont, sőt nyertem nem csak hazai versenyt is. Itthon nincs értelme ennek a sportnak verseny szinten, csak a pénzt tolod bele, és nincs az a pénz ami elég lenne. Termék azóta is edzek, és jobban nézek ki mint a sok nyári koxhuszár. Röviden: nem éri meg versenyezni. Az egészség fontosabb, de mindenki döntse el saját maga
2022. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szintén évek óta edzek, testépítést, erőemelést súlyemelést, küzdősportokat és országúti kerékpárt komolyabban, és sokkal inkább a teljesítmény-sportok tűnnek jó választásnak mint a testépítésben versenyzés. Vannak Physique versenyző ismerőseim, versenyszezonban havi milliókat ölnek a szteroidokba, vízhajtóba, versenyengedélyekbe, indokolatlanul drága étrendbe,

a szálkásítás utolsó pár hetében az alultápláltság miatt alig alszanak, semmi erejük vagy állóképességük, egy kis felfázástól lebetegednek, és a szteroid+éhség kombótól két szót alig lehet váltani velük mielőtt dührohamot kapnak. Annyi jó sport van amiben az ember versenyezhet, ez nagyon nem az. Nem éri meg.

2022. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Versenyeztem enis. Nyertem is versenyeket, de be is fejeztem. Tul sok kox kell mar h versenyben maradj es ramegy minden idod, energiad. Megelni meg nemlehet belole. Nyersz egy kupat meg tapkieg utalvanyt, esetleg megszponzoralnak edzocuccokkal meg tapkieggel azt annyi. A csajok buknak ra, bar inkabb csak akik ugyanugy bennevannak. Az atlag csajoknak jobban bejon a mostani fizikum mint a versenyforma. De ha tele vagy penzel, idovel, nem zavar hogy 6 fele cuccot kell tolni meg 0-24 ezzel foglalkozni es krvajo a genetikad akkor hajra 🤷 de azert legyen b terv is..
2022. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Versenyeztem 2 évig, így mondom, szerintem nem éri meg. Rengetek tápkieg, kox, mindig van egy következő amit lehetne venni, és az isten pénze sem elég rá, plusz viszi az időd, energiád. Heti 5-6-szor jártam edzeni. Nagyon sok pénz elmegy rá, ami sosem fog megtérülni. Ha már nyersz sok nemzetökzi versenyt, és van szponzorod, úgy már lehet megéri, bár nem tudom odáig sose jutottam el, de így hogy te most otthon kitalálod, hogy na most veresenyezni akarsz, így nem. Inkább rakj/rakass össze egy fehérjedús étrendet, válts életmódot, amit tudsz tartani akár évtizedetig is, és érj el naturálban egy izmos, szálkásabb testet, annak több értelme van.
2022. jún. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2-es válaszra reagálnék. Az h minden élsportban jelen van a dopping az igaz. De egy profi focista, kézilabdázó vagy kosaras milliókat keres havonta, mindenük megvan anyagilag. Míg a versenyszintű testépítők 90%-a nem h milliókat nem keres, de megélni sem tud a testépítésből. Kivétel az országosan ismert legsikeresebb testépítők, de ők is a személyi edzéssel keresnek sokat, nem a versenyekkel meg a szponzorokkal. És meg sem közelíti a keresetük még egy nb1-es focista fizuját sem. Szóval ha te versenyszintű testépítő akarsz lenni, akkor egy másik munkával megkeresett pénzed kell bele rakni a testepitesbe mert senki nem fog neked fizetni sokáig, 90% h később se fogsz nagy pénzeket keresni, meg ha sokat is keresel rengeteget költesz, szteroidok, tápkiegek, kaja, orvosi kezelések. Szóval ezért buta ez az összehasonlítás mert oké h minden profi sportoló cuccozik, csak nem mindegy h milliókat kapsz érte és profi orvosi csapat ellenőriz hetente vagy te fizetsz valakinek h tönkre tedd a szervezeted vmi sufniban legyártott xarral. Arról nem beszélve h pl. labdasportokban teljesen más típusú doppingszereket használnak, és sokkal-sokkal kevésbé veszélyesek. Ilyen szempontból a testépítés a legrosszabb, legveszélyesebb főleg ha nem profi stáb áll mögötted hanem csak úgy magadtól tolod a cuccokat és reménykedsz h nem tesz tönkre, márpedig 99%-ban mindenki így csinálja az első években. Szóval míg más sportokban van értelme, mert sok pénzt kereshetsz és sokkal kevésbé vannak súlyos következményei, addig a testépítésben nagyon ritkán kifizetődő.
2022. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!