Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erről az edzéstervről mi a...

Erről az edzéstervről mi a véleményetek, 3 napos felosztásban/hét?

Figyelt kérdés

Push Workout


Chest, Shoulders & Triceps

Exercise Sets x Reps

Flat Barbell Bench Press 4 x 6-10

Incline Bench Press 3 x 10-12

Seated Shoulder Press 3 x 10-12

Flat Bench Dumbell Flyes 3 x 12-15

Standing Dumbell Lateral Raises 3 x 10-12

Tricep Rope Pushdown 3 x 12-15

EZ Bar Skullcrusher 3 x 10-12


Pull Workout Back, Biceps & Abs


Exercise Sets x Reps

Barbell Row 3 x 6-8

Neutral Lat Pulldown 3 x 8-10

Dumbbell Shrug 2 x 12-15

Face Pull 2 x 12-15

Barbell Curl 3 x 8-12

Hammer Curl 3 x 12-15

Leg Raises 3 x 12-15



Leg Workout Quads, Hams. Glutes & Calves

Exercise Sets x Reps

Barbell Squat 3 x 6-8

Romanian Deadlift 3 x 10-12

Leg Press 3 x 8-10

Barbell Lunges 3 x 10-12

Leg Curl 3 x 15-20

Calf press 3 x 10-12



2022. aug. 14. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Talán ha sikerült volna magyarul leírni, tudnám, hogy miről beszélsz, és tudtam volna véleményt is írni róla...
2022. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt honnan másoltad ki?

Amúgy ez ótvar sok. Ezt nekem kokszos ismerőseim se bírnák RPE8-RPE9 súlyokkal. Túl sok gyakorlat, túl sok ismétlés. Push napon te fekvenyomsz egyenes padon 4x10-et, aztán ferde padon 3x12-t, majd letolsz 3x12 fej fölé nyomást, és ezt követően még van négy gyakorlatot ótvar magas ismétlésszámokkal? Milyen cuccot nyomsz, hogy te ezt bírod hosszútávon?

Lábnapon meg nagy súlyos guggolás után még felhúzol, lábtolózol, kitörésezel, vádlizol, majd lenyomsz 3x20 ismétlést a lábhajítló gépen? Viccelsz? Ezt három hétig fogod tudni csinálni. Okosabb edzéstervet keress, reálisabb volumen-menedzsmenttel, mert ez irreális.

2022. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2, miket vennél ki belőle, hogy reális legyen?
2022. aug. 14. 16:34
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha heti három edzésre van lehetőséged, akkor ne push-pull-leg alapján eddz, mert naturálon heti egyszer edzeni az izmaidat kidobott idő és energia. Egész egyszerűen nem optimális fejlődés tekintetében. Programozz úgy, hogy beleférjen heti három teljes testes edzés, kerülve az izolációkat, összetett alapgyakorlatokra építve, progresszív szemlélettel, nagy súlyokra törekedve.
2022. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem jó.
2022. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Nézd meg, ha működik, fejlődsz tőle, akkor jó, ha nem, akkor nem.. Csak te fogod tudni, hogy mivel tudod megedzeni a legjobban a saját izomcsoportodat. Hiába írjuk, hogy ez sok, mert lehet, hogy ez neked pont elég és bírni fogod.



pl. Én heti szinten mellre csinálok 18 sorozatot. Másnak ez rengeteg, nekem meg ennyi kell, hogy fejlődjek.

2022. aug. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem edzésterv, hanem egy kalap szar.

Kb az a szint, ahol felsoroltál gyakorlatokat és kész.


Kezdjük ott, hogy a felosztás sem a legoptimálisabb, PPL-nek az lenne a lényege, hogy heti 2x kapja meg minden a terhelést, na mindegy.


Sok gyakorlat, sok ismétlés. Progesszív terhelésre törekedve nem fenntartható a "programod", így kurvva nagy idézőjelekbe téve a program szót.


Ha ezt a lábnapot tisztességesen végig csinálod, progresszíven, úgy hogy nem hagysz benn sok ismétléseket akkor kb össze kéne okádnod a termet a vége felé.



Szóval kuka az egész.

Heti 3 edzés: Teljes test. Alapgyakorlatokra fókuszálva, progresszív terhelést megvalósítva, pumpálgató bohócgyakorlatok nélkül.

2022. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ezt a 3 napos teljes testedzést nem tudom amúgy elképzelni, hogy hogy kéne? Meg mennyi idő így egy edzés? Írj már le egy gyors példát, vagy linkelj. Még csak nem is találok ilyet, amikről ti beszéltek :D


Én pörgősen szoktam, és így egy 50-60 perc alatt megvagyok, megfelelő bemelegítéssel.



Amúgy ma reggel nyomtam le a push részt, és krva jó volt, hogy őszinte legyek. Érzek mindent rendesen. 1 testrészre 3 gyakorlat nem tudom miért sok..


A láb felosztás tényleg sok, abból majd kiveszek.

2022. aug. 15. 10:19
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Még csak nem is találok ilyet, amikről ti beszéltek :D"


Keress rá neten


Amúgy heti 3x edzel, minden alkalommal megdolgoztatod az izmaidat, alapgyakorlatokra fókuszálva. Ennyi a lényege.

Azért optimálisabb a te "edzéstervednél", mert a tiéd nem optimális, és kész.

2022. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem fogunk neked itt ingyen egyénre szabott edzésprogramot írni, sablont meg nem akarom elhinni, hogy nem találsz a neten. Írd be, hogy "full body workout plan", és ki fog dobni százezer találatot.

"Én pörgősen szoktam, és így egy 50-60 perc alatt megvagyok"

Ha te a push napodon megvagy 50 perc alatt ennyi gyakorlat, ekkora ismétlésszám mellett, ott valami nagyon érdekes.

"Érzek mindent rendesen."

Tök mindegy, hogy mit érzel. A fejlődést nem érzésre mérik. Kicsit tájékozódj, olvasgass, informálódj a témában. Van egy olyan érzésem, hogy ezzel a "kisbaba súlyokkal száz gyakorlat, ezer ismétlés" mentalitással nem sok eredményt fogsz tudni felmutatni hosszútávon. De ha te jobban tudod, akkor hallgass a szívedre.

2022. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!