Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nézik le sokan, vagy...

Miért nézik le sokan, vagy tartják nevetségesnek a régi old school edzéseket, edzésterveket?

Figyelt kérdés

Nem azzal akarok vitatkozni, hogy azóta sokat fejlődött a testépítés és vannak jobb módszerek, tudom hogy 2022-ben nem csinálunk nyak mögül nyomást, meg nyak mögé húzást, de régen is el lehetett érni nagyon szép eredményeket. Erre példa Arnold Schwarzenegger, Lee Haney, stb...

Régebben (több, mint 10 éve) én is csináltam Joe Weider féle edzéstervet, és meglepően jól hozta a tömeget és az erőszintet. Persze azért mostanában pl. DietGainz edzésmódszerei sokkal jobbak.😊



2022. szept. 6. 04:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert így okosabbnak tűnnek, szeretnék azt sugallni, hogy a modern ember felvilágosultabb, mint a régi. Ezek mellett jól hangzik ún. tudományos eredményekre hivatkozni. Sajnos a valóság azonban az, hogy manapság rengeteg tudományos publikáció csak azért születik meg, mert ún. publikációs kényszer van (publish or perish). Így pedig a laikus ember nehezen tudja eldönteni, hogy melyik publikációnak van tényleg értelme, és melyik az, amit csak kényszerből izzadt ki valaki magából.
2022. szept. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MadSeal ***** válasza:
100%
A modern edzések sem hozzák sokkal jobban a tömeget, hiszen ha jól meg vannak edzve az izmaid, elég kis különbség van az "ultraoptimális" és oldschoool "szuboptimális" gyakorlatvariációk közt. Viszont a sok oldschool gyakorlat kvázi feleslegesen terheli az izületeidet, feszíti a rotátort, extra terhelést rak a derekadra stb. Lehet, hogy Arnoldéknak ezek beváltak, mert jobb genetikai adottságokkal rendelkeztek, de biztos vagyok abban, hogyha akkoriban elterjedtebbek lettek volna ezek a modernebb gyakorlatok, más emberek is álltak volna a Mr. Olympia színpadán, mégha a top mezőny nem is változott volna (bár ki tudja).
2022. szept. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem azt mutatod, hogy te mennyire up-to-date és modern vagy, meg micsoda soselátott titkos szisztéma birtokában vagy, akkor a kutya se fogja nézni a csatornádat.

Ha az n+1000. ember is ugyanazt mondaná akkor nem jönnének a követők meg a lájkok.

Az embereknek kell, hogy legyen valami ami azt mondja, hogy te leszel a legszebb és legizmosabb, mert neked a legjobb az edzésterved.


Ha valakinek azt mondod, hogy csinálj egész testet igénybevevő alapgyakorlatokat, mert az 50 év óta működik, akkor kiröhögnek.

Kell, hogy csak te kicsit unortodox módon csináld az edzésed, mert az úgy sokkal jobb, és meglátod, hogy te mennyivel jobban fejlődsz majd mint mások.

2022. szept. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

"régen is el lehetett érni nagyon szép eredményeket."

Szerintem senki nem mondta, hogy nem.

"Régebben én is csináltam Joe Weider féle edzéstervet, és meglepően jól hozta a tömeget és az erőszintet."

Senki nem kérdezte, de oké.

"Miért nézik le sokan, vagy tartják nevetségesnek a régi old school edzéseket"

Senki nem az old schoolt nézi le, hanem az elavult baromságokat, ahogy az új baromságokat szintén. De amúgy nem tök mindegy neked, hogy ki mit ír gyakorikerdesek.hu-n? 😂

2022. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én időmben még úgy nézett ki, odavezetett az edzőbá a súlyokhoz, bemutatott, hogy súlyok, ez itt Bálint. Bálint ezek itt a súlyok! Őket kell emelgetni… aztán ha még fél év múlva is látott a teremben rendszeresen, akkor elkezdett veled foglalkozni…

Lestük a nagyokat és másoltunk, nem volt internet, nem volt mindenféle tuti tipp, mégis úgy ki voltunk pattintva, hogy minden napra 2új csaj jutott Siófokon…

Rég volt, tán igaz se volt :)

2022. szept. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a fiatalok szeretik okosabbnak hinni magukat az idősebbeknél…

Pl vállból nyomás… mindenki csinállta eszettlenül, sokaknak szétment a válla, úgyhogy most oldalrmel mindenki, mert régen kevesebben oldalemeltek eszettlenül, emiatt attól kevesebb embernek lett baja, tehát az oldalemelés jobban kíméli a vállat mint a vállból nyomás… mert az sokkal jobb és kímélőbb…

De figyeld meg, most 10 éven át oldalemel mindenki eszettlenül, szétmegy majd sokak válla, és 10 év múlva az akkori mainstream médiában majd elterjesztik, hogy a vállból nyomás sokkal jobban kíméli a vállat, úgyhogy majd megint mindenki vállból nyom…

Ugyan ez igaz pl a felülés -hasprés… csak az én életemben már vagy 3* váltott, hogy épp a felülés káros a csípőre vagy a hasprés (de megsúgom, az amelyiket szarul bemelegítés nélkül csinálod)…

2022. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!