Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van legalább nagyjából valami...

Van legalább nagyjából valami tipp arra, hogy naturálban milyen időközönként és meddig érdemes szüneteltetni az edzést?

Figyelt kérdés
(Nem deload, hanem minimális átmozgató edzések, stb.)
2022. szept. 23. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne bármikor is szüneteltetni az edzést? Nem kell mindig maxon pörgetni az intenzitást és a volument, és akkor még deloadra sincs feltétlenül szükség, nemhogy szünetre. Pont ezért létezik a blokk-periodizáció.
2022. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BlodDrunk ***** válasza:
100%

Szerintem egy évben 1 hét tervezett pihenő pl nyaralás,meg nyilván vannak egyéb okok,pl ha beteg vagy(nem náthára gondolok)nem érdemes erőltetni többet árt mint használ ilyenkor.

Viszont fennt tartani az intenzitást nem lehet folyamatosan,kezdőknek 1.évben még felesleges,de haladó szinten szerintem 2-3havonta kell legalább egy deload hét.

Ahol kb 50%ra visszaveszel mindent egy hétre,itt inkább a genetika ami dönt valaki ha végig edz 1 hónapot már tropa az idegrendszere aztán utána tipródik egyhelyben,más vígan edz fél évet egyhuzamba..

2022. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Totál szünetre nincs szükség. Persze amikor az embernek gyereke, családja, munkahelye van, úgyis lesznek szünetek.
2022. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szükségét érzed, ha nehezebben mennek az edzések, gyengébbnek érzed magad, akkor érdemes tartani egy hét deloadot, amikor könnyű edzéseket csinálsz. Nekem általában 9-12 hetente kell.
2022. szept. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!