Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha heti 4-szer járok edzőterem...

Ha heti 4-szer járok edzőterembe,viszont csak 40 percet tudok edzeni az is jó?

Figyelt kérdés
Súlyzós edzésről lenne szó. 24/N

2022. szept. 29. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Persze hogy jó. Nem kell ott órákon át bohóckodni, felesleges. Általában az ilyen megszállott szteroidhuszárok töltenek ott annyi időt, hogy életvitel szerűen kérhetnének oda lakhatásit. 😃
2022. szept. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Az edzést nem percben és órában mérjük.


Példa:

Pisti és Józsi lemegy edzeni (mindketten ugyanarra az izomcsoportra edzenek). Pisti 1 óra alatt végez, minőségi ismétléseket csinál, nem beszélget, nem tereli el a saját figyelmét, hanem csak az edzésre koncentrál.


Józsi ezzel szemben 2 óra alatt végez, mert közben beszélget másokkal, telefonozik, és nem fókuszál az edzésre.


Persze ugyanúgy lehet egy edzés 40 perc alatt is nagyon jó, mint 2 óra alatt.. Nem ezen múlik, hanem sokkal inkább az intenzitáson és volumenen.


Van, hogy nekem is tart 1 edzés másfél óráig (általában lábnappal nem végzek másfél órán belül), de az azért van, mert olyan szettjeim vannak, hogy 3 perc minimum kell köztük. Viszont nagy általánosságban elmondható, hogy 1 óra alatt le lehet edzeni és elég lehet ennyi idő.


De, mint mondtam, ez számos dologtól függ. Ne ebben mérd az edzésed hatékonyságát.

2022. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
igen!
2022. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam csak azért gondoltam kevésnek mert én ülőmunkát végzek.
2022. szept. 29. 20:18
 5/13 anonim ***** válasza:
40 perc is jó. Heti hány alkalommal jársz edzeni?
2022. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Írta hogy 4-szer. Amúgy pont erre jók a szuperszettek
2022. szept. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg írta.
2022. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen 4-szer meg meg kiegészítem itthoni edzéssel bár igaz itthon csak kisebb súlyok vannak de kiegészítő edzésnek jó pl. egylábas guggoláshoz stb.
2022. szept. 29. 21:50
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ, mi a célod az edzéssel. Izmot szeretnél építeni vagy az egészséges életmód a fő cél?


Szánjunk a bemelegítésre és a nyújtásra 10-10 percet (nyújtani szerintem ez kevés is.). Így marad 20 perced a súlyzós részre. Tegyük fel, hogy mivel 4 edzésed van a héten, ezért alsó- és felsőtest bontásban edzel.


Láb nap van, menjünk az alapgyakorlatokkal: guggolás, felhúzás, kitörés. Mivel nincs sok időd, ezért menjen mindegyikből 3 szett, így a heti ismétlésszám már elegendő lehet izomépítéshez. (Szerintem azért 4 kör kellene belőlük.) A munkafolyamat legyen 1 perc, közötte 2 perc pihenő. Ennyire szükség van, mert ahogy mondták előttem, ezek eléggé megterhelő gyakorlatok, nem lehet őket kevés pihenővel egymást után letolni.


3 feladat (1+2 perc) x 3 kör = 18 perc. Ez éppen benne van a 20 percben, de még nem pakoltál súlyokat, nem vártál a guggoló keretre és a kitörést is csak egy oldalra csináltad. A vádli pedig teljesen kimaradt.


Átmozgató edzéshez elég lehet, de szerintem ezzel izomzatot építeni nem lehet hatékonyan. Az egészség szempontjából viszont abszolút elég.

2022. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Maga az edzésem 40 perc a bemelegítést,nyújtást nem számolom bele a 40 percbe. Illetve csak alsótestre edzek, tudom sokan azt mondják hogy felsőtestre is kell viszont nekem csak a fenekem a fontos. Na meg a combon felül nem akarok izmos lenni.
2022. szept. 30. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!