Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Váll edzés után 10 perccel...

Váll edzés után 10 perccel káros az izomépítés szempontjából az 1 órás, közepes tempójú futás? Szükséges külön napra tenni a futást?

Figyelt kérdés

Már régóta így csinálom, hogy edzek vállra, majd megállás nélkül futok körülbelül 1 órát 12 kilométer/óra sebességgel futópadon, megállás nélkül.

Nem rosszak a vállaim, de lehetnének kerekebbek - , kidolgozottabbak is!

Nem tudom, hogy így nem e káros az izomtömeg növelése szempontjából, hogy edzés után futok.

Szeretek futni meg muszáj is az asztmám miatt. Olvastam, hogy elvileg úgy kéne, hogy 6 órának el kéne telnie a kardió és a súlyzós edzés között. Azt nem tudom, hogy így probléma e, hogy szinte egyből edzés után elkezdek futni.



2022. okt. 3. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

"Olvastam, hogy elvileg úgy kéne, hogy 6 órának el kéne telnie a kardió és a súlyzós edzés között"

Fontos, hogy 6 óra teljen el, ne 5 óra, de ne is 7, hiszen a biológia pont így működik. Ne viccelj már, az izomépítésnek és a vállaid kerekségének rohadtul semmi köze az edzés utáni futáshoz. Ami hátráltatja az izomépítést, az a tartós kalóriadeficit, de ha számolod a kalóriákat, és a rendszeres futás által nem kerülsz tartósan deficitbe, akkor tök mindegy.

2022. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. A Gym Beam írt egy ilyen cikket és itt írták, hogy 6 órának kell eltelnie.

Köszönöm a válaszodat! Így teszek!

2022. okt. 3. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen kérdésekben nem tápkiegészítő cégek honlapjáról tájékozódunk, hanem szakirodalomból.
2022. okt. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogy karos. Ha bele van kalkulalva, eleget eszel akkor nem befolyasolja az izomepitest
2022. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!