Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzek már egy ideje, de még...

Edzek már egy ideje, de még most sem vagyok benne biztos, hogy biztosan megmozgatok minden FŐBB/FŐ izmot. Ezekkel a gyakorlatokkal megedzek arányosan minden izmot?

Figyelt kérdés

Váll:

Döntött törzsű oldalemelés kézisúlyzóval

Oldalemelés ülve

Fej mögül nyomás ülve

Nyakra pedig nyújtott kézzel váll vonogatás állva


Mell:

Hagyományos bench

Ferdepados nyomás

Tolóckodás párhuzamos korláton, váltogatva gyűrűvel

Tárogatás


Hát:

Hagyományos széles húzóckodás

Csigás letolás nyújtott karral

Evezés kombinált gépen

Hiperhajlítás


Láb:

Guggolás

Deadlift

"pipiskedés"


Megjegy.: Nem versenyre készülök, csupán egy egészséges edzéstervet próbálnék összehozni, amivel megmozgatom a fő izmokat. Válaszaitokat előre is köszönöm.



2022. okt. 5. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fej mögül nyomást és a tárogatást én semmiképp sem erőltetném, de a többi remek gyakorlat. Ezekre alapozva simán lehet programozni egy minden izomcsoportra kiterjedő progresszív edzéstervet.
2022. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, megedzel ezekkel, minden izmot. Nyak mögül nyomást semmiképp ne csinálj, gyilkolja a vállizületet. Helyette mellről nyomás. A tárogatás is nagyon jó gyakorlat, de csak addig engedd le a súlyt, amíg kényelmes. Szerencsés esetben meg tudod vele nyújtani a mellizmodat, de fáj, akkor ne!
2022. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom akkor a mellről nyomást, a tárogatást pedig a melledzés utolsó gyakorlata ként szoktam csinálni, a már említett nyújtó hatása miatt többek között.
2022. okt. 5. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy mi az a pipiskedés?🤣
2022. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vádlizás. Mifelénk is így hívják. Szerintem találó.
2022. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor ez az álló vádligyakorlatnak egyféle művészneve.
2022. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hat en azert edzenek karra is 😃 A hat meg a lab eleg lightos..
2022. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!