Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért izmosodik hamarabb a...

Miért izmosodik hamarabb a felsőtestem?

Figyelt kérdés
Rendesen edzek minden izomcsoportot, napokra felbontva, mégis látványosabb izomzatot sikerült felépíteni karban és vállban mint alsótesten. Alapból körte alakom volt, most már a széles vállak miatt homokóra. Nem bánom, csak olyan furcsa, hogy a lábedzések nem látszódnak meg annyira. Mi lehet ennek az oka? (174/58, ektomorf)

2022. nov. 6. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

174 centi vagy és 58 kiló? Akkor gondolom, hogy karban és vállban milyen látványos izomzatot tudtál felépíteni. Te konkrétan sovány vagy, izmos biztosan nem. Nem akarlak megsérteni, ezen nyilván tudsz változtatni. Mióta edzel?

Magára a kérdésedre látatlanban nem lehet válaszolni. Ha a lábad nem fejlődik, az millió faktor miatt lehet: túl alacsony intenzitás, túl alacsony volumen, túl alacsony frekvencia, túl kevés kalória, túl kevés fehérje, szar gyakorlatvégrehajtás, szar regeneráció, vagy csak szimplán nem edzel elég régóta, és azt hiszed, hogy néhány hónap alatt valamilyen egetrengető változásnak kéne történni.

2022. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
14 hónapja konditerem, előtte saját testsúlyos edzések 6 évig.
2022. nov. 6. 16:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Saját testsúllyal nem lehet értékelhető izomzatot felépíteni a lábaidon, úgyhogy az előzetes 6 évet hagyjuk. Viszont ha már 14 hónapja jársz konditerembe, és a lábaid azóta semmit nem fejlődtek, akkor valahol tényleg probléma van. Ha egy-két hónapon belül nem találod meg a probléma okát, akkor keress fel egy jó személyi edzőt, aki segít ebben.
2022. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezt az ektomorf meg különböző alak csoportokat felejtsük már el.. 0 jelentősége van.


Genetika szempontjából lehet, hogy a felsőtested könnyebben izmosodik, a lábad pedig pont olyan genetikát kapott, hogy nem izmosodik könnyen.


De, lehet milliónyi probléma. Az 1# válaszoló összefoglalta.

Ha nem fejlődik a lábad, akkor vagy a frekvencia (edzésgyakoriság), volumen, intenzitás, regeneráció a probléma. Ezeknél keresd a hibát.


6 év saját testsúlyos edzés szinte semmit nem jelent, mert saját testsúllyal nem lehet értékelhető fizikumot összehozni.


De, ha 14 hónapja jársz teremben, és nem fejlődsz, ott már el kell gondolkodni azon, hogy valamit 100% hogy rosszul csinálsz.


174cm, 58kg, 14 hónap edzés alatt. Nem tudom, mi volt a kiindulópont, de ez még mindig nagyon kevés. Célozd meg a havi +1kg-ot. Ennek a nagyobb része még mindig zsír lesz, de egy ilyen vékony fizikumon még a zsír is esztétikus lehet.

2022. nov. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos alacsonyabb vagyok, 1.7 alatt, és 65kg, de még mindig pálcika vagyok. Ez a látványos izomzat azt jelenti, hogy szálkás alkat kevés zsírral, ami miatt jól nézhet ki a test, de sajnos igazi izomtömeg nincs. Lehet, hogy kicsit vastagabb csontozatú is vagyok, de 58kg-mal akkor sem lehet senki izmos.
2022. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szoktál futni?
2022. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már nem, viszont bringázok minden hétköznap 9 és 12 km között.


Az előző válaszokra visszatérve, nem arról van szó, hogy nem fejlődnek. Ezt nem írtam. Hanem nem annyira, mint a felsőtest. Mielőtt kezdtem volna a súlyokkal 52 kg voltam.

2022. nov. 6. 21:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Bringán ebben távba egy bemelegítés és egy levezetés éppen belefér.

De az érdemi edzésmunka már nem.

2022. nov. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem arról van szó, hogy nem fejlődnek. Ezt nem írtam. Hanem nem annyira, mint a felsőtest."

Akkor mi a kérdés? Naturál hobbigyúrós szinten ne várj Dwayne Johnson lábakat. Az teljesen normális, ha a különböző izomcsoportjaid nem szimmetrikusan, nem szinkronban fejlődnek. Nem úgy működik a testépítés, hogy te hétről hétre lineárisan egyre izmosabb és izmosabb vagy.

58 kiló vagy, te még ne agyald túl a dolgokat. Egy célnak megfelelő kalóriabevitel mellett végezd a progresszív erőedzést, aztán fejlődni fogsz. Elmondásod szerint 7 éve edzel. Ez azért rengeteg idő, ennyi idő alatt már egy komolyabb formát fel lehetett volna építeni még naturálon is. Nem akarom játszani a példaképet, mert nem vagyok az, de viszonyításként elmondanám, hogy én 3 év edzés után már második helyezést értem el egy országos erőemelő bajnokságon. Neked nem 58 kilónak kéne lenned még akkor se, ha csak az elmúlt 14 hónap kondizását vesszük figyelembe. Valamit nem jól csinálsz. Találd meg az okokat, ha pedig ez egyedül nem megy, akkor keress fel egy hiteles edzőt, mert így mennek kukába az ember évei.

2022. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Gratulálok az elért eredményedhez, csak így tovább! :)

Kukába azért így sem megy, mert nagyon szeretem csinálni, a legjobb stressz ellen , teljesen kikapcsol.

2022. nov. 6. 22:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!