Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás vagy tömegnövelés?

Szálkásítás vagy tömegnövelés?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20-22% körüli a testzsírom. Ilyen testzsírral én gondolkodás nélkül szálkásítanék, viszont az a helyzet, hogy most éppen úgy alakult, hogy 3 hónapig otthon leszek és nem kell semmit csinálnom. Ez alatt a 3 hónap alatt maximálisan az edzésre tudnék fókuszálni.

Azonban ezután a 3 hónap után 3-4 hónapig egyetemen leszek, tehát heti 3-4 napot kollégiumban, viszont ha most szálkásítanék, akkor pont mire kezdődne az egyetem arra végeznék a szálkásítással és kezdhetnék el tömeget növelni, azonban ott nehéz megoldani a sok kaját.


Tehát az lenne a kérdésem, hogy kezdjek el szálkásítani és mire elkezdődik az egyetem arra leszálkásítok? Vagy pedig tömegeljek 3 hónapig, amíg el nem kezdődik az egyetem és egyetem közben kezdjek el szálkásítani?



2022. nov. 11. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Most pár hónapig ha tényleg ennyire semmi dolgod megpróbálhatsz leadni egy kicsit. De hosszú távon felejtsd el ezt a pár hónap szálkásítás-tömegelés dolgot mert főleg egyetemistaként semmi nem lesz belőle. Egyél szintentartás körül, egyél elég fehérjét és örülj ha van időd normálisan edzeni, regenerálódni.
2022. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

22 százalékos testzsírral rendelkező kezdőként először egy kalóriadeficiten alapuló diétával csökkentsd le a testzsírodat egészséges mértékűre, majd egy szintentartó kalóriabevitel mellett állhatsz neki a progresszív erőedzésnek, aztán pár év múlva jól fogsz kinézni. A naturál hobbigyúrás ennyi, ez is bőven elegendő célkitűzés, ugyanis a legtöbb embernek ez sem sikerül. Ezt a szálkásítós-tömegelős bullshitet nem hobbistáknak találták ki.

Ezt a rengeteg idődet pedig használd arra, hogy megtanuld a súlyzós edzés, a sporttáplálkozás és a regeneráció alapjait. Anni egyetemistaként én is ráértem napi 3 órákat gyilkolni magam a konditeremben teljesen feleslegesen. Bárcsak tanulásra fordítottam volna azt a rengeteg időt.

2022. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!