Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő vagyok testépítés...

Kezdő vagyok testépítés témában, ha tartom az átlag napi kalória bevitelemet (2000 kcal körül mozog) és úgy kezdek el edzeni, akkor úgyanúgy izmosodhatok és növelhetem a súlyomat izomtömeggel, vagy muszáj magasabbra állítanom a mércét ehhez?

Figyelt kérdés
21/F, 180 cm 72kg

2022. nov. 14. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mitől nőne a súlyod? Ha egy zsákba belapátolsz 10kg homokot, akkor abban mitől lenne 11kg másnapra? Anyagmegmaradás, a semmiből nem lesz valami. Nagyobb tömeghez többet kell enni. Az a 2000kcal alapból sem tűnik soknak, ha keményen edzel, akkor fogyni fogsz, szálkásodni.
2022. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld pacsi, jöhet még válasz! :)
2022. nov. 14. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2000 szerintem kevés lesz. Ahhoz, hogy izmosodj tartósan egy kis többletben kell lenni. Nem mondom, hogy egyből indulj 3000-ről, de az se kizárt, hogy annyi fog kelleni. Próbáld megbecsülni és mérd le magad heti egyszer valamelyik reggel. Ha nem nő akkor emelni kell, de az se jó ha túl gyorsan nő mert csak elhízol (akik ilyeneket mondanak neked, hogy havonta kilónyi izmok jönnek fel rájuk azokat röhögd ki). Ha új vagy az edzésben akkor viszont hirtelen megugorhat a súlyod, attól ne ijedj meg, hosszabb távon nem ilyen lesz.
2022. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tömegelned kéne, mert 180 cm, 72 kg az eléggé karcsú. 2000 kalória szerintem is kevés lesz.
2022. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként 170 cm-vel és 54kg vel eszem kb 2000 kalóriát edzés mellett. Szerintem neked több kalóriára lenne szükséged.
2022. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tömegnöveléshez 2000kcal kevés a súlyodhoz már. Nemtudom hányszor jársz edzeni hetente, ha kb 3szor átlagban akkor legalább 2500-2600 körül kellene enned, de lehet picivel többet is. Ajánlom figyelmedbe az interneten megtalálható kalóriaszükséglet kalkulátorokat, ezek tudnak adni egy alapot ahonnan eltudsz indulni, de innnen aztán neked kell behangolni attól függően mit mutat a mérleg :)
2022. nov. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!