Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljesen motiválatlan vagyok...

Teljesen motiválatlan vagyok par hete. Ti mit csinaltok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Eleg kimerultnek erzem magam. Faj a fejem. Faradt vagyok, neha erotlen is. Ha mar lemegyek a terembe viszonylag jobb a helyzet, de iszonyu nehez ravenni magam az edzesre mostanaban.

De kozben lelkiismeret furdalasom van, ha kihagyok 1-2-3 napot.


Ti mit szoktatok csinalni ilyenkor?


2022. nov. 16. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem is néha nagyon nagy a lelkesedésem de most perpillanat eléggé motiválatlan vagyok

Közrejátszanak mindig + tényezők nekem

Pl ez a szutyok idő (lassan hiába karácsony most valahogy nagyon nem érzem a hangulatot)

Az is rátesz hogy rossz a kocsim épp..


Bízom benne hogy ha jó lesz kicsit visszajön a lelkesedésem


Te is öszpontosits arra hogy mi az ami amúgy lehangolttá tesz? És azokon próbálj változtatni

2022. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Először is meg kell találni a demotiváltság okát, és azt kezelni. Nálad mi okozza a demotiváltságot, kedves kérdező?
2022. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ev vegi hajtas van es szellemileg nagyon faradt vagyok. Plusz ez az idojaras sem segit. Masra nem tudok gondolni mert "nagy dolog" nem tortent az eletemben ami ezt okozhatná.
2022. nov. 16. 18:58
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha no vagy okozhatja a kozelgo menstralcio is

Nekem olyankor rosszabb mindig a kedvem

2022. nov. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ferfi vagyok 😃
2022. nov. 16. 19:04
 6/16 anonim ***** válasza:

Erős a gyanú arra, hogy túledzed magad.


Egyébként pedig, sok embernek nincs motivációja, és nem is kell, hogy legyen mindig. Fegyelem kell ehhez, nem motiváció.

2022. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor remelhetoleg nem a menstrualas az oka😂
2022. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

A motiváció az első 2-3 hónap után már nem létezik. Ez csak egy kezdeti löket aki mindenkit megindít. Az marad a dologban, aki valóban elakarja érni a céljait.


Én sem vagyok már túlzottan motivált, az eltöltött idő alatt nem értem el akkora fejlődést, mint amekkorát elérhettem volna, a suli is borzalmasan szarul megy és még sorolhatnám. Egyszóval, motivációm 0, ide fegyelem kell. Menni és kész.

2022. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem borultam ki, ha 3 hétig hozzá sem nyúltam a súlyzóhoz. Úgy voltam vele, nem csak ebből áll az élet, és majd megjön a kedvem hozzá. Hát, megjött! És azt kell mondjam, sokkal jobban is megy. Szóval, néha kell egy kis chill. Csak a kajára figyelj 😂
2022. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"A motiváció az első 2-3 hónap után már nem létezik"

Sulisként ekkora életbölcsességeket még ne vonj le. Nulla élettapasztalatod és edzéstapasztalatod van, úgyhogy majd 30-35 éves korod fölött kezdj el ekkora dogmákat megállapítani.

Motiváció akkor válik köddé 2-3 hónap után, ha az egyén semmit nem tud a testépítésről, aztán percenként nézegeti magát a tükörben, hogy az aznapi mell-bicepsztől mennyit nőtt a karja, majd amikor konstatálja, hogy hiába a csirke-rizs és a negyven különböző kamu tápkiegészítő, mert még mindig nem lett belőle Chris Bumstead, akkor elkezd szorongani. Ezért baromság az, amikor valaki csak kinézetre gyúr ahelyett, hogy a súlyzós edzést teljesítmény alapon fogná fel, amelyben az egyetlen cél, hogy időszakról időszakra erősebb legyen az ember. Ha elkezdenétek így gondolkodni, akkor nem lennétek szélsőségesen demotiváltak, és talán még izmosak is lehetnétek.

Az élethelyzetből fakadó demotiváltság pedig más téma, azzal nem igazán lehet mit kezdeni. Nekem is van olyan időszak, amikor heteken keresztül úgy leterhel a munkahelyem, hogy örülök, ha van időm enni, meg két mondatot beszélni a feleségemmel, nemhogy progresszívan edzeni. Ez ilyen, ilyen a felnőtt élet. Mivel nem vagyunk főállású sportolók, ezért a munka, az ügyintézés, az asszony, a gyerek, a háztartás előrébb van, mint az edzés. Ha szar időszak van, akkor tényleg nem marad más, mint megemberelni magad, aztán legalább fél órát maszatolni valamit a súlyokkal. Fél órás maszatolás is többet ér, mint egy kihagyott edzés (ettől függetlenül néhány kihagyott edzésen semmi nem fog múlni). Én tipikusan ilyen szar időszakokban szoktam háttérbe helyezni a súlyokat, és előtérbe a gyógytornát és a kardiót, ugyanis utóbbihoz amúgy sem kell motiváció, valljuk be.

2022. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!