Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire reális terv ez?

Mennyire reális terv ez?

Figyelt kérdés

Most 24 éves vagyok, 190 centi, 90 kg, és 20 százalék testzsír.

Nem vagyok nagyon nagyra vágyó, de mindig kellenek kitűzött célok. Nekem az a célom, hogy 95 kg legyek 15 ös testzsírral. És ezt nagyjából egy éves távlatból szeretném megvalósítani. Szerintetek ez mennyire reális?


2022. dec. 24. 09:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Naturalba? Max ha kuvajo a genetikad es full radszabott az edzes meg a kaja, de meg lehet ugyse 😀 Csak csinald meg hozd ki a maxot es olyan lesz amilyet lesz
2022. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"Ha most lefogynák 80-85 kg re mint amit javasolt itt valaki, akkor majdnem anorexiásnak néznék ki."


Nem, nem néznél ki annak, ha normálisan csinálod.

90kg vagy, heti fél kg mínusz tökéletes lenne.


10-16 hétig diétázol, leadsz 5-8kgot (ennek nagyobb része zsír lesz, hisz fél kg mínusz megy le hetente), majd utána szépen lassan építkezel.


Jelenleg szerintem a skinny fat játszik nálad, azért látod magad vékonynak. Nem mindegy a testösszetétel. Voltam 80kg vékonyan, és voltam 80kg úgy is, hogy bőven meglátszott az edzés. Ezek csak számok, ezért én azt mondom, hogy a tükörre hallgass. Minden ember más, mindenkinek más a genetikája, mindenki máshogy reagál dolgokra.


De az, hogy most Te tömegnövelésbe kezdj, nettó baromság, kivéve, ha ez egy 2-3 éves ciklus lenne, ahol felmennél kb 110kg-ra, majd onnan leszálkásítanál ismét szépen lassan 90-95kg-ra.

2022. dec. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#10 Nem hinném hogy csontkollekció lennél, én magasabb vagyok nálad és pár évvel ezelőtt kb 70-75 kg között mozogtam és nem voltam csontkollekció. (Akkor még nem edzettem kb semmit)


Az hogy látod a bordádat az önmagában sokmindent nem jelent, a lábadon, a hátadon és a hasadon attól még lehet zsír. Valószínűsítem hogy skinnyfat vagy.


Kb 2 éve edzek és jelenleg vagyok 85kg, azzal a bizonyos 15% testzsírral.

2022. dec. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
195/85 csontkollekcio? 😀 Versenyen pont magassag -105voltam. 44es kar stb.. igaz nem 15%on. A hetkoznapokba se nagyon megyek 12 fole
2022. dec. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy skinny fat lennék. Sportos testalkat vagyok. A mérlegem szerint standard muscle kategóriába tartozok, ami a legjobb kategória igazából. Ma reggeli mérésem alapján 88.4 kg vagyok, 65.4 kg izommal. A mérleg szerint. 19.6 százalék zsír. És pontosítva a magasságomat 194 cm.
2022. dec. 25. 13:57
 16/24 A kérdező kommentje:

Edzek már kb 2 hónapja.

Szerintem maradnom kellene ennél a nagyjából napi 3 ezer kalóriánál, és 180-200 gramm fehérjénél.


Amúgy a mérlegem szerint 82 kg nek kellene lennem. De az fura lenne nagyon.

2022. dec. 25. 14:07
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogadsz meg tanácsokat, minek írsz ki kérdést?


Te konkrétan egy mérlegre hagyatkozol. :D Még a legdrágább hiper szuper testzsírszázalék mérő sem pontos, akkor szerinted egy sima személymérleg mennyire ad releváns adatot? Semennyire.


1 dolgot tanulj meg: Ebben a sportban a mérleg szinte semennyire sem mérvadó. Ötödrangú dolog körülbelül, semmit nem jelent. Van olyan 170cmes 80kgos személy, aki a mérleged szerint túlsúlyos, közben meg bőven megtudnád róla mondani, hogy jár edzeni. Ugyanúgy lehet valaki 170cm 70kg is, a mérlegen szerint sportos, közben pedig 0 izomtömeg van rajta.

2022. dec. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
De megfogadom. Ne értsetek félre. De ha most elkezdek már az elején fogyózni, akkor nem fog rajtam látszani. Hogy járnék terembe. Hisz hogy leadjak 8 kilót, ahhoz kb áprilisig kalóriadeficitben kell edzenem. Akkor áprilisig nem fogok izmosodás téren előrelépni. Nem? Vagy valamennyire lehet fejlődni kalóriadeficitben is? Most mondjuk van 39 es karom, ami ránézésre izmos, nem zsíros, de nem is túl száraz. Olyan pont elfoadhatóan néz ki. Viszont most elkezdem a kalóriadeficitet. Akkor csökkenni fog. Lehet visszamegy mondjuk 36 ra. Biztosan szálkás lenne akkor már. De fogpiszkáló lenne. Nem? Megfogadom a tanácsokat. Csak ezt át kell beszélni.
2022. dec. 25. 14:18
 19/24 anonim ***** válasza:

Ezek a mérlegek a súlyon kívül minden mást pontatlanul számolnak, testzsír % nál kb +-5% ot simán tévednek ami nagyon sok.


Kezdőként tudsz fogyni és izmot építeni(főleg h van miből fogynod), ezért ajánlotta egyik válaszadó az enyhe kalória deficitet.


Ha nem edzettél előtte akkor szinte biztos hogy 10-15kg felesleg zsír van rajtad, ha lefogyod akkor persze kisebbnek fogsz tűnni, de ha erre még edzel és hízol is akkor kb semmi se fog látszani a munkádból csak annyi hogy méretben nagyobb vagy.

2022. dec. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Már írtuk, 2 lehetőséged van:


1, Mivel már így is zsírosabb vagy, ezért először leadod a felesleget, és utána építkezel szépen lassan.


2, Nem foglalkozol vele, hogy zsíros vagy, ezért elkezdessz izmot építeni. Viszont azt tudd, hogy izmot építeni zsír nélkül nem tudsz. Mindenképpen fog jönni fel zsír is.


Összességében:

Szálkásítanod így is, úgy is kell majd, ezt nem fogod majd tudni elkerülni.

Add le a felesleget, csökkentsd a testzsírszázalékodat és onnan szépen lassan építkezz.


Szintentartáson nem fog javulni a testzsírszázalékod, izmot építeni tudsz, minimálisan. Kalóriadeficitben nem fogsz tudni izmot építeni naturálban, szóval erről a lehetőségről mondj le.


Te döntésed, mérlegeld a helyzetet, de nagyon butaság lenne először hízni. Én ugyanez voltam, azóta is bánom, hogy nem mentem le először alacsonyabb testzsírra és utána építkeztem. Most már nem vészes a helyzetem, de, ha újból kezdhetném, akkor úgy csinálnám, ahogy javasoltam ezt neked is.

2022. dec. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!