Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egy izom regenerálódik...

Ha egy izom regenerálódik 48/72 óra alatt naturálon, mi értelme az osztott edzésnek, ahol egy hétig pihentetjük?

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Semmi. Pont ezért nem ajánlja ma már szinte senki a bro splitet, amikor minden izomcsoportot meg lehet edzeni hetente kétszer úgy, hogy a regeneráció is rendben legyen. Ha tökéletes a programozás, akkor még akár a heti három is beleférhet.
2022. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Ezért célszerű teljes, felső-alsó vagy ppl felosztásokat csinálni.


Bro split azon kívül hogy értelmetlen még az idődet is vesztegeti. Max egyetemistaként van az embernek arra ideje hogy heti 6x edzőterembe járjon.

2022. dec. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Az osztott edzést, nevezhetjük, bro split-nek is, belenevelték az emberekbe, köztük a személyi edzőkbe is a 90-es 2000-res években, és nagyon sokan még mindig ezt követik. Persze minden edzéssel lehet fejlődni, köztük az osztottal is, de pláne naturálban jobb módszer, ha minden izmot többször edzel, mint heti egy.

Ott van pl. a push-pull-leg felosztás, ami szintén osztott, az is jó, csak nem heti 3x.

2022. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

naturálon a push pull leg heti 6 napban instant kiégéshez fog vezetni.


Vagy 4 napos felső-alsó test, vagy 3 napos teljes test.

2022. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Ez a "mennyi idő alatt" regenerálódik azért nem ilyen patikamérlegen kimérhető jelenség. Az, hogy naturálon "kevesebb idő" alatt regenerálódsz az inkább azt jelenti magyarra fordítva, hogy kevésbé intenzíven tudsz edzeni. Bro split is működhet amúgy ha összetett gyakorlatokat végzel és sok az átfedés. Mellesleg ilyen "csak mellizolálgató" edzés szerintem akkor sem elég önmagában ha nem naturál vagy, de ez már más kérdés.
2022. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egész edzés nem így működik, hogy fekete-fehér, mint ahogy egyesek gondolják. 48, vagy 72 óra regeneráció, vagy amit a 3. válaszoló ír: "Vagy 4 napos felső-alsó test, vagy 3 napos teljes test." Na ez nagyon nem így működik, hogy vagy-vagy, és más lehetőség nincs. A fejlődés sokmindentől függ, és a bro split ugyan úgy működhet, mégha a sok mai huszonéves instagramhuszár kiscsávó nézeteit ez sérti, akkor is.
2022. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Hát én pl: hátat biztos nem edzenek 3 nap múlva ismét

. Az, csak akkor ment amikor össze vissza húzkodtam a súlyt karbol meg mindenből amiből lehetett. Mióta meg súllyal és rendesen hát izomból a dolog egy normális húzodckodas, felhuzas és evezest tartalmazó havazás után vìgan izomlazam van még a harmadik napon kB az egész hatámban. Lábazni pláne nem tudnék. Kar, vádli, has, netán vàll amit beprobâlnék 3 nap után.

2022. dec. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Sztem kinek mi.. En mindig is osztottal edzettem. Nekem az valt be. Sikerult elerni vele olyan fizikumot h ismerosok meg edzok versenyzesre osztonoztek. Arra is ugyanugy keszultem csak plusz egy 5.nap a felhozni kivant izomcsoportnak. Mondjuk en kb nem is ismerek olyat aki mashogy edz max a mostani fiatalok de ok meg nem neznek ki sehogy
2022. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es, épp az lenne a lényege hogy az eddigi hát edzéseden levő edzésmunka felét átrakod a hét egy másik napjára, mindjárt tudsz regenerálódni és a heti volumened is megmarad.
2022. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!