Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kinek-milyen tapasztalata van...

Kinek-milyen tapasztalata van a tárogatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egyesek a nyomásokra esküsznek, mert szerintük a tárogatás rombolja a vállat. Mások szerint elképzelhetetlen egy szint felett, hogy ne tárogassunk a jól fejlett mell érdekében. Pro és kontra, ki áll közelebb a valósághoz?
2023. jan. 9. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"egy szint felett, hogy ne tárogassunk a jól fejlett mell érdekében"

Én pont fordítva látom. Kezdőként, amikor még aranyos kézisúlyzókkal végzed (természetesen szabályos technikával) a tárogatást, addig egy abszolút működőképes gyakorlat lehet. Aztán amikor már az aranyos kézisúlyzók semmilyen érdemi fejlődést nem hoznak, és elkezdesz komolyabb súlyzókat használni, akkor a tárogatás mozgásmintáját tényleg nem fogja szeretni a vállizület és a rotátorköpeny. Sajnos ilyen az anatómia. Ezért jobb választás a nyomás.

2023. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó a tárogatas, de valóban az egy valós veszélye,hogy szétszedi a vállaidat.Én igy jártam.Durva súlyokat használtam már a végén.Az öröm hamarosan ürömmé vált.Nagyjából 4 hónap után kezdtem el megint ,de mostmár kevesebb súly,kicsit rövidebb mozgástartomány és 2 szer olyan lassú mozdulatokkal.

Amúgy nalam nem vagy tarogatas vagy nyomasok voltak,hanem mindkettő.A tarogatast kiegészítőgyakorlatként alkalmazom nyomás után.

2023. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MadSeal ***** válasza:

Mell szempontjából csak annyi a különbség a nyomásokhoz képet, hogy (szinte) teljesen kiveszi a tricepsz munkáját, illetve mivel nagyobb az erőkar, kisebb súllyal megy.

Valamivel persze mélyebbre is lehet engedni, mint a 2kezes fekvenyomás esetén (bizonyos gépek esetében ez nyomásnál is igaz), de szerintem ez nem feltélten jó, a legtöbb embernek bővel elég egy moderált fogású fekvenyomás mélysége.

Könyökproblémásoknak ajánlott, ha például egyszerűen nem tudsz annyit nyomni, amennyire szükséged lenne a mellednek, akkor érdemes tárogatással bevinni a szükséges extra volument. De ha lehet, a nyomásokat kell prioritásban tartani, nem árt azaz extra volumen a tricepsznek és a vállnak, természtesebb mozgásminta.

2023. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
A mellizom funkciója, hogy a két felkarodat közelíted egymáshoz. Ez után nem nehéz rájönni, hogy a tárogatás jobb mozdulat, mint a nyomások, mert ki tudod használni a teljes mozgástartományt. Sőt, ha peckdeck gépen tárogatsz, akkor a mellizom összehúzódott állapotban is terhelést kap, mivel ellent kell tartanod a gépnek, szemben a szabadsúlyos verzióval. Ami a vállizületet illeti meg kell találnod a neked megfelelő pózt, és csak addig enged le a súlyt, amíg nem fáj a vállad. Nekem sose fájt a vállam a tárogatástól. Ha nem kifejezetten az erő a cél, akkor tárogatással is lehet nagyon jó mellizmot építeni.
2023. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!