Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes test edzésnél előfordul...

Teljes test edzésnél előfordul, hogy izomlázra kell edzeni?

Figyelt kérdés

Régen jártam konditerembe és most újra el szeretnék kezdeni. Anno én osztott rendszerben edzettem, három, de inkább négy napot egy héten. Ki szeretnék próbálni valami újat + olvastam, hogy kezdőknek amúgy is ajánlott a teljes test edzés.


Emlékszem, hogy régen amikor edzettem osztott rendszerben nekem néha napokig(izomcsoportól függ) tartó izomlázam volt. Igaz ekkor szétbombáztam egy-egy izomcsoportot 3-4 gyakorlattal, sőt.


Most heti 3 napot gondoltam járni, ahol egy edzésnapot egy pihenőnap követ. Viszont az eddigi tapasztalataim alapján valahogy kizártnak tartom azt, hogy ha egy hétfői napon megcsinálok egy teljes test edzést izomcsoportonként egy alapgyakorlattal akkor nekem szerdára ne lenne még durva izomlázam. Lehet, hogy nem lenne, vagy lenne, de mire jönne a következő edzés már alig érezném.


Nektek mik a tapasztalataitok?



2023. jan. 29. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem csak az első két eszés után volt izomlázam.
2023. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%

Izomlázra nem edzünk rá.

Ha izomlázad van, akkor az azt jelenti, hogy rossz volt az előző edzésed.


Az izomérzet és izomláz semmit nem jelent ebben a sportban. Olvasgass a témában még, mert nagyon rádfér.

2023. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A semmitől azért talán kicsit többet jelent, de köszi a lekezelő válaszodat.
2023. jan. 29. 13:32
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Kezd fokozatosan vagy bontsd kette amig vissza nem szoksz. (Am en maradnek az osztottnal)
2023. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

így van, fokozatosan kezd. az első pár hétben ne gyilkold szét magad, és akkor nem lesz olyan brutális izomlázad.

de az elején szinte biztos hogy lesz valamilyen szintű izomláz, szerintem ilyenkor még nyugottan rálehet edzeni.

2023. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2023. jan. 29. 21:17
 7/9 Kary13 válasza:
0%
Hát jól le lett pontozva a második pedig igaza van. A "semmit nem jelent" azt jelenti hogy az izomláz mértéke nem egyenesen arányos a hasznosságával, vagy valami ilyesmi. Ha izomlázad van akkor túldolgoztad magad, ami persze hozza magával az izomfejlődést, csakhogy közben meg nem fogsz tudni normálisan edzeni pár napig. Míg ha visszafogod magad egy kicsit akkor a következő mapokban is bele tudsz rakni pár jó edzést és összeségében priduktívabb leszel. Tudom hogy jól esik az izomláz de mindent amit jelent az csak az hogy nem vagy megfelelő kondícióban az edzéshez, túlságosan szétszedted magad. És ezért nem edzünk izomlázra.
2023. jan. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan kell edzeni.

Egy jo edzes eseten lehet erezni izomfajdalmat masnap, de nem ugy mint aki eloszor ment edzeni kihagyas utan

2023. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már edzessz folyamatosan legalább 1 hónapja akkor általában nem lesz izomlázad, vagy legalábbis nagyon ritka.

Nekem max felhúzás után szokott lenni, mert sajnos edzőteremben konstans foglalt a hely és csak kb hetente 1x van türelmem kivárni, hogy szabad legyen

2023. jan. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!