Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megállt a fejlődés fekvenyomás...

Megállt a fejlődés fekvenyomásnál...?

Figyelt kérdés

Nem olyan régóta edzek, viszont a súlyomhoz képest (63-65kg között mozgok) és kicsit több, mint fél év edzegetés után nagyjából elégedett lennék a számokkal, viszont a fekvenyomásom siralmas.

A ,,3 alap" közül minden szépen fejlődik, guggolásnál lassan 100kg, havonta simán növeltem 5-10 kilóval. Felhúzásnál is 150, múlt hónapban 140-el szenvedtem.


Viszont fekvenyomásban beragadtam. December óta nem sikerült 65kg fölé menni, a 70 azóta nem megy ki. Eszek amennyit bírok ( bőven szeretnék 70kg fölé mellé), és próbálok progresszíót tartani, ami máshol működik is... Több ismétlést próbálok bevinni a szériás súlyokba, 2 hetente megpróbálom 2,5 kilóval növelni őket, de új rekord nem születik. Nagyon frusztrál a dolog, itt lenne az ideje felkeresni egy edzőt?



2023. febr. 3. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Egyesített húrelméletet is levezessük most neked?

Amúgy matekházi kész?

Vagy melóhelyen mindent megcsináltál a hétre, kollegákra semmi plusz melót nem toltál rá?

Ne vedd ennyire komolyan a fekvenyomogatást, kár ezen rúgozni.

Bár azt se értem sokaknak ekkora súly miért kihívás, első edzésemen 80kg pumpáltam fekve 10-ket nyomva.

Szóval valami ritka rossz genetikád lehet,bratyesz.

2023. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Csak az elejen lehet gyorsan emelni a sulyt, utanna belassul. Plusz altalaba akinel jol megy a guggolas, felhuzas az nyomasba nem olyan jo. En 90-100 kozott stagnaltam be anno nyomasban. Egyre lassabb lesz es mostmar el kell kezdened tobbet enni. Hany cm vagy a 65kghoz?
2023. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
170 vagyok
2023. febr. 3. 23:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég apró a súlyod szerintem fél év edzés után. Kevés a kajád. Tömegelned kell. Ha 6 hónapja edzel, havi 1.5-2 kg nek kéne feljönnie testsúlyban, főleg így az elején. Az azt jelenti hogy 10-12 kg vel nehezebbnek kéne lenned most mint mikor edzeni kezdtél. Szóval akkor kb 53 kilósan kezdtél el edzeni? Szerintem nem. Nem gyarapszik a súlyod. Nem nől a fekvenyomásod. 170 centivel azért egy 70 kilónak minimum lenned kéne jelenleg is.
2023. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 4-es hozzászólóval egyetértek, ha nő a testtömeg, akkor potenciálisan nő a fekvenyomás.

De ettől függetlenül az is elképzelhető, hogy egyszerűen rossz az edzésprogramod (nem megfelelő a volumen vagy a súly megválasztása, nincs elég regeneráció stb.), ezekről gyakorlatilag semmit sem írtál.

2023. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

Kalóriatöbblet nélkül NEM fogsz fejlődni. Kalóriatöbblet alatt nem azt értem, hogy 5x megjárod naponta a pizza hut és hasonló helyeket, hanem szintentartásnyi + 200.


Gyakorlatilag szintentartásnyi kalórián is ugyanannyi izmot tudsz építeni, mint 200-300-zas többletben, tehát lényegében nem szükséges a többlet ahhoz, hogy izmot építs.

A többlet azért kell, hogy megbizonyosodj arról, hogy biztosan nem leszel deficitben, hisz minden nap szintentartásnyi kalóriát enni pontosan nem lehet, mert mindig változni fog a napi aktivitásod és lehet, hogy becsúszhat egy olyan nap, ahol mondjuk 200-as deficitben vagy.


Ezért kell a többlet, ezért kell kicsivel felé lőni a szintentartásnyi kalóriádnak, hogy 100%, hogy ne kerülj deficitbe.


Egyébként pedig, nem fogsz tudni mindig emelni a súlyon. Az első pár hónapban ez még rendben van, mert kezdőként attól is fejlődni fogsz, ha ránézel a súlyokra. Viszont később ráfogsz jönni arra, hogy ami kezdőként működött, az haladóként már nem fog.

Belassul a fejlődés, nem fogsz tudni edzésről edzésre súlyt emelni (ha így lenne, akkor mindenki 500kgos guggolásoknál járna), sőt, sokszor még +ismétlést sem fogsz tudni összehozni. Ezért már most jó lenne, ha egy kicsit beleásnád magad a volumen/intenzitás, RIR, illetve RPE skála világába, mert később ez hasznos lesz.

(Gyakorlatilag, ha tisztában vagy az RIR és RPE skálával, akkor többet tudsz az edzésről mint a hobbi sportolók 99%-a.)


Így látatlanban azt tudom mondani, hogy TALÁN az lehet a baj, hogy túl sok az edzésmunkád / hét. Tudom, én is ilyen voltam, 20 sorozat ment mellre hetente, mindegyik sorozat közel bukásig, és csodálkoztam, miért nem fejlődök.


Ha ezek rendben vannak: Kalóriatöbblet, alvás, akkor több, mint valószínű, hogy az edzésprogramozásoddal lesz a baj. Milyen gyakorlatokat csinálsz mellre, és hány sorozattal?

2023. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Mi vagy te, keszeg? Xd
2023. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!