Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súly növelése. Milyen gyakran?

Súly növelése. Milyen gyakran?

Figyelt kérdés

A kérdés az lenne, hogy ti milyen gyakran emeltek a súlyon egy gyakorlatban?


1 éve edzek, heti 5x (1 láb, 2 pull, 2 push). Eddig mindig akkor növeltem a súlyt, amikor már éreztem, hogy lehet menne még egy ismétlés (ez lehet, hogy 1 hét, lehet, hogy 2 hét). Így is fejlődtem, viszont érdemes lenne hétről hétre tudatosan növelni a terelést vagy csak maradjak ennél a módszernél?


Köszi!



2019. júl. 14. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden edzés más. Nekem van hogy akár 10% -ot isingázik a munkasorozatom edzésről, edzésre. Nem lehet progresszíven előre tervezett ütemben emelni a súlyt. Én folyamatosan növelem a súlyt minden gyakorlatnál, piramis szerűen egészen addig, amíg még meg a 6 minimum. Azzal lökök még egyet, majd eggyet visszavéve lezárom 8-10 között az utolsó sorozatát az adott gyakorlatnak. Hogy meddig megyek fel az kizárólag az aktuális állapotom függvénye. Nem célom hozni az előző edzés terhelését, viszont jól esik fejlődni. Szóval azért megjegyzem mi merre hány méter. De annyira változatosan edzem, hogy ugyanazt a gyakorlatot 2-3 hetente ha csinálom. Mondjuk ez pont hogy tudatos választás eredménye, úgy ahogy az előfárasztás is. Pont hogy ne legyen ragaszkodás a folyamatos növelésekhez, amivel csak rángatás, csalás, és egyéb szépségek történnének.
2019. júl. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál!


Gyakorlatokat én is szoktam cserélgetni. Akkor ezek szerint jól csinálom.

Hajrá! :)

2019. júl. 15. 09:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy adott rep range-t akarok elérni mindig. Nekem ez nagyon bejött, ezt tartom a legokosabbnak is.

A lényeg, hogy mondjuk fekvenyomásnál 5 sorozatot csinálok, és minden sorozatot a 4-6 ismétlés között. Tehát lehet hogy az első sorozatban 6 ismétlés, a másodikban csak 4 megy, stbstb a lényeg hogy minden sorozatban az ismétlés 4 és 6 között legyen. Így ha minden sorozatban a minimálist tudtam hozni, akkor összesen 20 ismétlést csináltam, míg ha a maxot akkor 30at. Ezt az össz. ismétlést kell csak fejben tartani a progresszió figyeléséhez. Hiszen az intenzitás mindig kvázi ugyanakkora (4-6 rep range). Ha az összismétlésben elérem a 30at, vagy akár 27-8nál szoktam emelni mert türelmetlen vagyok.

2019. júl. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ! Ment a zöld mindenkinek!
2019. júl. 15. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!