Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Merevlábas felhúzásnál a...

Merevlábas felhúzásnál a negatív szakasznál mennyire kéne leengedni a súlyt?

Figyelt kérdés
Merevlábas felhúzásnál a negatív szakasznál mennyire kéne leengedni a súlyt? Egészen amíg bírsz, lábfejig? Ha túlságosan lemegyünk nem eredményezi azt, hogy automatikusan begörbül a hátunk? Esetleg nem sérülhet, húzódhat meg a combhajlító vagy a térd? Viszont így a legnagyobb a mozgástartomány.

2023. febr. 12. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Merevlábas felhúzásnál értelemszerűen addig érdemes visszaengedni a súlyt, amíg a merevlábas pozíciót tartani tudjuk. Egyéni mobilitástól és hajékonyságtól függ, hogy ez mekkora leengedést tesz lehetővé. Valaki simán képes merevlábbal a földig letenni a súlyt, valaki egy néhány fokos előrehajlásnál már görbíti a hátát vagy a térdét, annyira kötött és merev a combhalítója.
2023. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Addig, ameddig a csípőd engedi, ez mindenkinek más.

Van, aki teljesen letudja engedi, mert engedi a mobilitása.

2023. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a nagy mozgástartományt, leszoktam engedni a sípcsontom közepéig, van amikor az alá is.

De néztem olyan videót amiben azt mondták, hogy kb. épp hogy térd alá kell engedni.

2023. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 15. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!