Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 22 éves vagyok heti 5 napot...

22 éves vagyok heti 5 napot edzem, eddig napi 4-5x ettem húst és rizst, minimális zöldséget. 3-4 hónapja Büdösnek érzem a számban a húst, elkezdek öklendezni, hányingerem van. Valaki járt hasonlóan?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja tofut, tojást, füstölt combsonkát, sajtokat eszem, sok zöldséget és rizst. Most újra próbáltam csirkét enni, de ugyan ilyen érzés.

Csak csirkénél és disznónál érzem, frissen elkészítve nincsen ilyen probléma. Marhát nem próbáltam.

Muszáj elpakolnom másnapra a kajáim, így nem tudok mindig friss ételeket enni.

Mi lehet ennek az oka?



2023. febr. 27. 09:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Én is mikor kovidos voltam, akkor undorodtam bizonyos kajáktól.
2023. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Szimplán az, hogy sokat ettél belőlük, nálam is volt már ilyen pl. a tojással, sajttal, banánnal, amik egy jó pár évig kb. mindennap szerepeltek a napi étrendemben, egyszerűen egyik napról a másikra elkezdtem undorodni tőlük.


Egy fél évig-évig nem ettem őket, utána minden rendben volt és szívesen ettem őket újra.

2023. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Kedves 3-as válaszoló, a csirke rizs működhet vajon leturmixolva? Nem sima undorérzet, az nálam hamar elmúlt pl tojásnál és olyankor csak simán váltok étrendet. De ettől az étvágyam is elmegy a hasam sem jó utána. Beteg kb sosem vagyok maximum 1-2 nap tüsszögés és ennyi. Frissen megeszem, de eldobozolva mintha 3 hetes dögöt ennék..
2023. febr. 27. 11:13
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Az is lehet, hogy intoleráns vagy az adott húsokra, a csirkehúsra elég sokan azok, érdemes lenne egy tesztet csináltatni ha komolyabban kíváncsi vagy rá (ui.: ha csináltatsz akkor 108 tápanyagosat, ne a kisebbet)


A turmixot megpróbálhatod, de szerintem ugyanazt a reakciót fogja kiváltani.


#3-as voltam

2023. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam váltani disznóra, pár hónap után ugyan azt éreztem és a probléma azóta is fennáll. Napi 400-900gramm, esetekben 1200gramm húst ettem, felszedtem 24kg súlyt, nagyrészt izmot. De egy ideje nem tudom megütni a megfelelő fehérjém, hiába eszem napi 2 doboz tojást meg mellé 2 csomag tofut , rizst, nem hízom izomban, inkább fogyok. Bár kb ennyit értek az étrendekhez:D ez nem túl pénztárcabarát így.
2023. febr. 27. 11:23
 6/18 anonim ***** válasza:

Fehérje por nem játszik?


Én amikor komolyabban edzettem, nekem sokat segített, mert nem vagyok egy túl nagy étkű ember alapból, húsok terén meg pláne, tejfehérje allergiával.

2023. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Próbáltam váltani disznóra, pár hónap után ugyan azt éreztem"


Ebből elég egyértelmű, hogy megcsömörlöttél velük, ezért undorodsz.

Nem tudod váltogatni őket? Plusz még másfajta húst is bevonz és akkor már legalább 3 félét váltogathatsz. Vagy próbáld máshogy fűszerezni, hogy nem mindig pont ugyanazt egyed.

2023. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Elnézve, hogy a testépítők is alig használják, csak reklámozzák pénzért nem nagyon bízom benne. Csak kajára alapoztam eddig.


A “friss” bolti tej is 4-6 napos, mire elkezdik feldolgozni, az nekem is bántja a hasam, ha többet iszom, de ha a tanyán megiszom frissen forralva semmi gond vele. Szóval nekem nem a tejfehérje vagy laktóz a gond. Csak sajnos nem ott vagyok most, hogy friss tejjel tömegeljek:D 4000kcal alatt lefogyok kb. Csirkemell 100g olyan 180-200Ft fehérjepor kb 300/adag…bioteches van otthon 2 dobozzal. De nem ehetek belőle 8 kanállal:D

2023. febr. 27. 11:39
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 Még a marhát/halat megpróbálhatnám, de minimum 3-4000kilója, vagy esetleg frissen este eszem egyben 400g csirkét, mivel frissen nem tapasztaltam problémát. Napközben meg valami más dolgokat eszem, csak nemtudom így mennyire lesz jó egyben ennyit enni. Ahogy kihűlt vége.
2023. febr. 27. 11:50
 10/18 anonim ***** válasza:
Fehérje turmix amúgy dobhat a kcal bevételen, banán, mogyoróvaj, fehérje, zsírosabb tej vagy magtej, zab, kókuszolaj, és pikpak lesz egy 1000 kalóriás turmixod.
2023. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!