Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ha az ember...

Szerintetek ha az ember fizikai munkát végez munka előtt jobb leedzeni vagy utána?

Figyelt kérdés
ugye előtte frissen megy az ember akár ébredés után viszont edzés után nem a legjobb még rakodni pakolni stb regeneracio szempontjából,munka után meg már lehet nem tudna az ember olyan hatékonyan edzeni

2023. márc. 1. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a melotol fugg ill h hany ora. Ha du vegeznek akkor este edzenek, de tizenora melett inkabb reggel
2023. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb lehet eredményesebb .A munka inkább állóképességet veszi igénybe mint a pillanatnyi erőkifejtést.Edzés után ugyan elfáradnak az izmaid de összességében inkàbb feldob,energikusabb leszel utàna,ez nem befolyàsolja annyira a teljesítményed melóban.

Viszont ha màr ki vagy merülve utána nehezebben fog menni az edzés,stabilizàció,levegővétel nehezebb főleg egy làb napnál.Ha már láb nap,vissza vehetsz láb gyakorlatok intenzitàsából,esetleg heti kétszer edzheted vagy minden nap kevesebb mennyiségben hogy ne készítsen ki annyira.

De próbáld ki mindkettőt és meglàtod melyik jobb neked,pl sokan ébredés utàn nem tudnak értelmesen edzeni,azoknak szenvedés lesz meló előtt

2023. márc. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván munkahelytől és a meló típusától, intenzitásától függ, de összességében ritka az a fizikai munkás, aki a munka mellett képes úgy progresszív súlyzós edzést folytatni, hogy annak tényleg fejlesztő hatása legyen, és hogy ne menjen a regeneráció rovására. Tisztelet annak, akinek ez naturálon hosszútávon is megy, nekem nem ment, és az ismerettségi körömben sem ment senkinek. Én 5 évig dolgoztam ácsként, akkor mindig munka előtt jártam a terembe.
2023. márc. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, ahogy megfelelőnek érzed, de én is inkább az előbbre tippelnék
2023. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!