Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes személyi edzőhöz járni?

Érdemes személyi edzőhöz járni?

Figyelt kérdés

Korábban sportoltam már, de a testépítés, erősítés téren nem vagyok gyakorlott.

Utóbbi pár évben sajnos teljesen kimaradt az életemből a sport bármilyen formája. Viszont ezen szeretnék változtatni, mivel kezd az egészségemre is káros lenni. Kb. 100 kiló vagyok. Ellenben kevés idővel és energiával rendelkezem, a motivációm sem a legerósebb.

Érdemes személyi edzőt fogadni, egyrészt a motiváció másrészt a helyes gyakorlatok végett?

Mennyibe kerül manapság egy személyi edző?



2023. márc. 12. 19:01
A kérdező szavazást indított:
Érdemes
Nem érdemes
11 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen érdemes. Az óradíjuk teremtől és földrajzi elhelyezkedéstől függ.

Egy vidéki edző olcsóbb mint egy nagyvárosi egy puccos teremben....

2023. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Személyi edzőnek két esetben van jelentősége. Egyik, ha versenyző vagy, a másik, ha teljes kezdő, és nem a saját hibáidból akarod megtanulni azt, hogyan kell edzeni, hogyan kell táplálkozni, meg hogy milyen forrásokból kell tájékozódni edzésről és táplálkozásról. Te a második kategóriába tartozol, úgyhogy egy naprakész személyi edző felkeresése indokolt lehet. Én (meg még rengetegen mások) sok-sok évet megspóroltunk volna, ha a kezdetektől áll mögöttem egy jó edző, aki legalább abban irányt mutatott volna, hogy honnan ne tájékozódjanak, és honnan ne. Bár az is igaz, hogy amikor én voltam kezdő, akkor még nem volt száz magyar nyelvű testépítő YouTube csatorna, meg nem voltak két kattintással ingyenesen hozzáférhető tanulmányok.
2023. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Jó edzőhöz érdemes. Jó edzőt találni viszont annyi esélyed van, mint megnyerni a lottó ötöst.
2023. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó edzőhöz érdemes. Én Pesttől egy távoli megyében lakok, 4-5 ezer ft/óra alatt már nem találsz edzőt, szóval zsebbenyúlós a dolog.
2023. márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!