Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csuklyára van értelme vállvono...

Csuklyára van értelme vállvonogatást végezni?

Figyelt kérdés
Naturál vagyok, nem akarok versenyezni. Válledzés után szoktam csuklyázni, az egyik edzővel jóban vagyok a teremben, ő azt mondta, az a 2-3 centi, ami a vállvonogatás mozgástartománya, az naturálban nem sokat tesz hozzá a vállamhoz, ha mindenképp akarok csuklyára edzeni, akkor inkább csináljak állig húzást. Nos? Melyik a jobb?

2023. márc. 15. 18:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Na bazz! Testépítés kategóriába akartam írni.
2023. márc. 15. 18:02
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kis mozgástartomány miatt a vállvonogatás nem az igazi. Látványos amikor 2x60-70 kilónyi egykezessel csinálod, de ez messze nem olyan terhelés mint más gyakorlatok nagyobb mozgástartománnyal.
2023. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A 22-24 kilós egykezessel szoktam csinálni 4 kört, 8-12 ismétléssel.
2023. márc. 15. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

"ha mindenképp akarok csuklyára edzeni, akkor inkább csináljak állig húzást"

Remek edző lehet, aki izületgyilkos állig húzást ajánl 2023-ban teljesen értelmetlenül. Maradjunk annyiban, hogy a csuklya, magyarul a trapéz felső része az összes nyomó gyakorlatban megdolgozásra kerül, sőt még az oldalemelésben, és sok húzó mozgásmintában is, ezért vállvonogatással történő izolálása felesleges, de még kontraproduktív is lehet reumatológiai szempontból. A legtöbb embernek a sok telefonozás és a sok laptop/tévé/monitor előtti ücsörgés, meg úgy amúgy az ülő életmód miatt a csuklyája kötött, berövidült, ez pedig számos problémát, fájdalmat, akár még nyaki gerincsérvet is képes eredményezni. A legtöbb embernek pont, hogy nyújtania, masszíroztatnia kéne a csuklyát, nemhogy külön edzeni. Nyilván ez nem minden egyénre egyformán igaz, de gyógytornával foglalkozom, sok emberrel találkozom.

2023. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
csuklyát is tobb szogbol meg kell edzeni nem eleg a sima vallvonogatás.Y emelés is kell próbáld ki meg nyak mögött vonogatás
2023. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Felesleges külön edzeni.Komoly hátedzések során de akár allvanyomás során is edzed a trapezizmokat.Ugyanis a trapézizom felső reszéről beszélünk.Ha már külön foglalkoznál vele,akkor ettől fontosabb ennek az izomnak a középső ill alsó része ,amit sokan elhanyagolnak(széles de lapos hát) Igen latványos tud lenni ahogy kiemelkedik a hátadból.Akinek ilyenje van az tudja hogy mi a komplex hátedzés.
2023. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt anya nem engedi.
2023. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
így jár öcskös aki gyökér marad
2023. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom.En fel szoktam hajtani a fejemre, ha fúj a szél.Minek vonogassam a vallaimat a csuklyára?

Nagyon idiótan néznék ki az utcán, hogy vonogatom a vállaimat.

2023. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!