Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az edzéstervbe új gyakorlatot...

Az edzéstervbe új gyakorlatot bevezetni? Ugyanazzal a súllyal csak többet fejlődhetek?

Figyelt kérdés
Első kérdésem, hogy az edzéstervemen nem szeretnék változtatni ugyanis ugy tudom azt nem is kell ahhoz, hogy fejlodjek, viszont szeretnek uj gyakorlatot bevezetni? Szabad? Vagy ront az edzesterven? A masik kerdesem pedig, hogy mar hozzaszoktam a sulyokhoz amivel edzek, viszont nem szeretnek edzoterembe menni es jelenleg nincs penzem venni se. Ha tobbet csinalok bukasig veluk azzal is nohet az izom tovabbra is? Foleg fenekre edzek es labra.

2023. márc. 28. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

"Szabad? Vagy ront az edzesterven?"

Bármit szabad. Te fogod látni és tapasztalni, hogy egy új gyakorlat, és az ahhoz tartozó intenzitás/volumen hogyan integrálható az edzésprogramodba ideálisan.

"Ha tobbet csinalok bukasig veluk azzal is nohet az izom tovabbra is?"

Abszolút nem optimális, maximum ideig-óráig fog működni, de előbb-utóbb fognak kelleni a plusz súlyok, ergo előbb-utóbb zsebbe kell nyúlni vagy kondibérlet, vagy tárcsavásárlás formájában.

"Foleg fenekre edzek es labra"

Főleg? Ez a mondat azért elgondolkodtat azzal kapcsolatban, hogy mennyire vagy képben a sportág és az edzéselmélet alapszabályaival.

2023. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ugy ertettem, hogy hasazni nagyon ritkan hasazok, mert azzal nincs problemam, sem a karommal
2023. márc. 28. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából nem sok konkrétum derül ki a kérdés leírásából, de persze, szabad új gyakorlatot bevezetni.
2023. márc. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fóleg popsira mi?

Vizilabdázni szeretnék járni.De én csak kapura lőni akarok.Azt szeretném gyakorolni. A többi felesleges es nem érdekel. Meg minek ússzak ada vissza mikor úgyis tudok úszni.


Mindenre kell edzeni.

Az ismetlések szamának növelése egy idő után átmegy állóképességi edzésbe.Ami ugyan egy remek elfoglaltsag csak éppen nulla eredménye lesz az izmaid növelése szempontjabból.

Jaj nem arra gondolok hogy 50 es karjad nem lesznek!!Mert ez a veszély nem sok embert fenyeget főleg nőket nem veszélyezteti a "hirtelen nagyin izmos lettem".

2023. márc. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!