Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a tapasztaltabb emberek...

Ha a tapasztaltabb emberek kevesebb volumennel is képesek fejlődni, miért gondolják a kezdők azt, hogy kell 20+ sorozat/izomcsoport?

Figyelt kérdés

Mármint, oké, ez leginkább intenzitás kérdése, mert lehet 20+ sorozatot végezni / izomcsoport, de akkor az intenzitással kell játszani a regenerálódás érdekében.


Viszont, azt vettem észre, hogy akik több ideje edzenek és értenek hozzá, azok 8-10 sorozatnál többet nem csinálnak semmire sem / izomcsoport / hét, viszont a legtöbb kezdőbb ember pedig 20+ sorozattal maszatol a teremben. Régen én is ilyen voltam, de rájöttem, hogy a kevesebb néha több.


Ti mit gondoltok erről? Ti milyen intenzitással edzetek, hány sorozat / izomcsoport?



2023. márc. 29. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

"azt vettem észre, hogy akik több ideje edzenek és értenek hozzá, azok 8-10 sorozatnál többet nem csinálnak semmire sem / izomcsoport / hét"? Ezt miből szűrted le? Nem kötekedésből, tényleg érdekel.

Én nagy vonalakban 14-16 sorozatot szoktam, izomcsoport és ciklusfüggő is. Kezdők között pedig sok a fanatikus, gondolom azt hiszik ha tönkreteszik magukat izmosak lesznek. Redditen volt egy illető aki 36 sorozatot csinált bicepszre, 3 edzésen 12 sorozatot...

2023. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1#

Nagy általánosságban értem, pár példa:


[link] ő például rengeteget beszél az ún. junk volumeról, ami annyit jelent, hogy rengeteg felesleges szettet csinál az ember, nála pl feszítő 8 sorozat van jelenleg, és régebben is ennyi volt és láthatólag látszik rajta az edzés..


[link]


Illetve, Torma Valentin több videójából is látszik, hogy heti szinten 8 sorozatnál többet nem csinál izomcsoportokra: https://www.youtube.com/watch?v=qxTFjX_GSuI pl itt, 5:50től van a kép. Feszítőre 10 szett, hajlítóra 6 szett, mellre 7 szett fekvenyomás, bicepsz 6 szett, tricepsz 4 szett.


Az tény, hogy RIR 0-1-2-vel edz, de ennyit számít, ha ilyen kemények az edzések?

2023. márc. 29. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem azért mert azt gondolják ha több energiát fektetnek bele, akkor nagyobb eredményeket érhetnek el.

sok dolog így működik, ezért mindenki ezt feltételezi.

2023. márc. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"ennyit számít, ha ilyen kemények az edzések?"

Igen. Nézd meg egy erőemelő lábát, vagy egy tornász felsőtestét.

2023. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Én azt sem értem gondolják kezdők hogy heti 6-szor kell edzeni meg 3-4 órákat kell edzeni naponta. Meg hogy miért gondolják kezdők hogy nekik grammra kimért csirke rizs kell, lehetőleg 7 ételhordóba elosztva...
2023. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ti mit gondoltok erről? Ti milyen intenzitással edzetek, hány sorozat / izomcsoport?"


Azt gondolom, az is kérdés, hogy kiről van szó, és mi a célja ezzel az egésszel. A kezdő fejlődik heti 3-4 sorozattal is. A középhaladónál már el kell kezdeni variálni dolgokat (pl. a használt súly nagyságát). Az erősen haladónál már minden apró részlet számíthat.

Én minimalista elvet követtem/követek, és erőre fókuszálok (naturál vagyok). Viszonylag jó eredményeim voltak az alapgyakorlatokból heti 4-6 munkasorozattal is, de ezek elég nehéz sorozatokat jelentettek (a jó eredmény alatt azt értsd, hogy a strengthlevel Wilks-emet olyan 350-re becsüli). Ugyanakkor ez versenyre pl. nem elég, de nem is vagyok versenyző.


Itt a link, ha te is látni akarod a Wilks-edet:


[link]

2023. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szokasos kezdo lelkesedes, azt hiszik hogy a "tobb" edzes gyorsabb fejlodest eredmenyez. De kezdetleges agy izom kapcsolattal a 20 sorozat amugy is siman lehet "kevesebb" a 10nel. Azert azt hozza kell tenni, hogy nincs kobevesett sorozatszam, sokat szamit a genetika, edzesmult. Nem mind1, hogy par honapja, 2-3 eve vagy 15-20 eve edz vki.
2023. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Alapszabály hogy kezdőknek elég a kevés sorozat,mert eleinte jol fejlődnek.Az izmoknak teljesen új kihívás az edzés.Ahogy tellik az idő egyre több sorozat kell hogy növekedhess.Azonban ennek is van egy platója.Végtelenségig nem lehet sorozaszámokat növelni.

Ekkor lépnek be a különféle intenzitásnövelő technikak és egyéb edzésvariációk.

Ha valaki annyira féleszű és nem tudja megérteni hogy 2 szer annyit kínlódik ugyanazért az eredmenyért,akkor lelke rajta.

Ezeknek az arcoknak az edzése nem hatkékony.

Hatékonyság alatt értem a lehető legkevesebb befekretett idő és energia által elért maximális eredményt.

2023. márc. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!