Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testzsir csökkentése testsúly...

Testzsir csökkentése testsúly megtartásával lehetséges?

Figyelt kérdés

Aktivan sportolok a magam hobbi szintéj,de közel a 40hez hajlamos vagyok zsirosodni.Kb 20-25%os a tzs-m.Sajna alacsony vagyok 169cm-re vagyok 75 kg.

Hiába eszem tisztán,a testképem nem változik...


Csak a testsúlyom csökkentésével tudnék a tzs-től megszabadulni?


Köszi


2023. ápr. 21. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

"de közel a 40hez hajlamos vagyok zsirosodni."


Ha ezt arra érted, hogy az anyagcseréd lassul az idő haladtával, és emiatt könnyebben szedsz fel zsírt, akkor tudd, hogy az anyagcsere 60 éves korodig szinte semmit sem változik, szóval nem, nem azért zsírosodsz, mert közel van a 40-hez, hanem mert kalóriatöbbletben vagy.


Viszont 169cm és 75kgmal nem tudom, hogy hogyan lehet akár 25%-os testzsírod. Ez baromi magas, ahhoz képest, hogy 169cm és 75kg vagy.


A fogyás/testsúlyod csökkentése akkor megy végbe, ha kalóriadeficitben vagy. Azaz, hiába eszel "tisztán" (ilyen fogalom nincs egyébként. :D), ha nem vagy mellette kalóriadeficitben, akkor nem fogod tudni a testzsírszázalékod csökkenteni.


Szóval igen, csak akkor tudsz zsírtól megszabadulni, ha fogysz/csökken a testsúlyod.


Kalóriadeficit (kezdj el kalóriát számolni, nézd meg, hogy mennyi kalóriával tartod a súlyod, majd abból vonj ki 500-at, ez 500-as deficitet fog jelenteni, ami heti szinten fél kg mínuszt jelent) + magas fehérbevitel mellett súlyzós edzés.

2023. ápr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezdő vagy és kicsi a deficit elvileg tudsz egy kis izmot is építeni. Tiszta kajálás az többé-kevésbé független a folyamattól, a kalóriát is nézni kell. Ez nem úgy megy hogy iszol egy pohár kólát és bumm a szervezeted építi a zsírsejteket.
2023. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attol fugg mi a cel, de nemigazan. Ha ilyen normal 12% korulre le akarsz menni akkor lejon vagy 10kg. Annyi izmot sokkal tobb ido osszehozni
2023. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!