Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az ilyen "droppszettekkel" is...

Az ilyen "droppszettekkel" is lehet fejlődni?

Figyelt kérdés

Ez olyasmi mint a superszett, de itt nem különböző izmokra végez az ember gyakorlatokat és még csak nem is egy izomra végez több gyakorlatot pihenő nélkül, hanem egy izomra végez 1 gyakorlatot csak nem pihen a sorozatok között. Én nagyon szeretek így edzeni a kisebb izmokra (tricepsz, váll, bicepsz). Például csigán letolást végzek x kilóval majd pár másodperc pihenővel ugyanazt megcsinálom egyel kisebb terheléssel.


Igazából még jobban el is fáradok így, mint a hagyományos módszerrel, legalábbis így érzem. Nagy izmokra (mell, hát, láb) nem végzek ilyen gyakorlatokat, csak kisebb izmokra. Sokszor mondják, hogy ne szuperszettezzen az ember, de ez a koncepció azért kedvezőbb a szuperszetteknél igaz?


Nagyon szeretem így csinálni és nem szeretném hagyományosan, remélem ez is tud hatékony lenni.



2023. máj. 4. 23:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki így ér el progressziót, az is jó ugye?
2023. máj. 4. 23:36
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyen dropszettekkel is lehet progressziót elérni, mint a hagyományos sorozatokkal ráadásul mint írtam, kicsi izmoknál csinálom.
2023. máj. 4. 23:45
 3/9 A kérdező kommentje:
Viszont nem is csak magáról a progresszióról beszélek, hanem a szuperszett kritikája az, hogy kifáradsz a két gyakorlattól, de itt ugye nem különböző izmok (nyilván különböző) gyakorlatait mixelem, hanem egy azon izom egy gyakorlatát, tehát progressziótól eltekintve ez a koncepció kedvezőbb fejlődés szempontjából a szuperszetteknél igaz?
2023. máj. 4. 23:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Szoktam enis, de altalaba csak az utcso sorozat vetkozo, nagy izomcsoportokkal is. De szoktam szettezni izomcsoportokat, vagy csak gyakorlatokat is ahogy epp kedvem van. Torekszem ugy is a nagy sulyra es nem csak abbol all az edzes.
2023. máj. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ez vetkőző sorozat.

néha belefér ha nagyon meg akarod tolni az edzést, de rendszeresen butaság naturálon.

többet ér 30kilóval csinálni 3sorozatot pár perces pihenőkkel mint 30-al, 25-el,18-al 1-1szetteket pihenő nélkül.

de ha mindenképp csinálni akarod akkor csináld úgy mint a 3-as válaszoló hogy csak az utolsó szettnél

2023. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mint a 4-es bocsi
2023. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"néha belefér ha nagyon meg akarod tolni az edzést, de rendszeresen butaság naturálon."


Jó de nekem a fő kérdésem, hogy ezzel is lehet fejlődni, ugye? Mert én alapvetően szeretem és túl régóta csinálom, hogy változtatni akarjak.



Tehát mondjuk tegyük fel ez kevésbé hatákony mint a sima, dfe ezzel is lehet fejlődni, ha rendszeresen csinálom? Úgy vettem le, hogy sokat fejlődtem, pedig így tolom rendszeresen és nincs kedvem a kisebb izmokra máshogy edzeni már.

2023. máj. 7. 23:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentem arra utal, hogy ha többet csinálom ezt mint ami a legjobb lenne a fejlődés tekintetében, azért akkor is izmosodhatok, max kicsivel kevesebbet, mintha nem csinálnám?
2023. máj. 7. 23:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt irtad regota igy csinalod.. Akkor csak tudod hogy fejlodtel e
2023. máj. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!