Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van olyan, hogy nincs értelme...

Van olyan, hogy nincs értelme edzeni járni?

Figyelt kérdés

Muszáj magyarázatot adnom mire gondolok, így egy párt sort írok.


Élelmiszert szállító sofőrként dolgozok, kézzel pakoljuk le az árut a címeken.Pince padlás is akad sokszor, hogy oda kell letenni.Napi átlag 1.5 tonnát mozgatok meg.

Reggel 5-kor kelek, 11-12 körül végzek, és egyből megyek edzeni.

Általában egy órát vagyok lent, és megyek haza.

(semmiféle kiegészítőt nem használok)

Kb 4 éve csinálom, nettó 3. (covid, műtét, és egyéb dolgok miatt voltak hónapos kihagyásaim)

Nos ez a 3 év abszlút nem látszik rajtam, úgy nézek ki mint egy jó erőben lévő kőműves segéd, tehát van rajtam némi izom, azt nem lehet mondani hogy nem látszik semmi, de hogy 3 éve konditerembe járok az marhára nem jön át.

Munkám során természetesen érzem az erőt, ennyi haszna biztosan van.


Étrendre sem figyelek, semmi célom nincs a "testépítéssel", hobbi, levezetés az amit csinálok.

Bűntudatom van ha nem megyek le legalább heti 3x, és utána jó érzés mikor megvagyok vele.

Rendszerint ugyan azokkal az emberekkel találkozok az edzéseim során, szoktak piszkálni szúrkálni, bár úgy hiszem jóba vagyunk de akkor is néha kicsit rosszul esik.

A szívem mélyén szeretém ha látványosan kigyúrt ember lennék, de lássuk be ezért nem sokat teszek azon kívül, hogy lejárok így elfogadom hogy ez az alak jár ahhoz amit én ott művelek.

Azt szoktam mondani, hogy ez az 1 óra edzés pont 1 órával több mintha semmit nem csinálnék.Vagy ha munka után hazemennék, betespednék a gép elé, netflixeznék, és chipset zabálnék.


2023. máj. 6. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Inkább pihennél...
2023. máj. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha élvezed van értelme. Ha ilyen rossz a társaság másik terembe mennék, vagy vegyél egy fejhallgatót (lehetőleg bluetooth) és zárd ki a többi embert. Ha azt akarod hogy látszódjon a változás akkor közelebbről kell követni a tápanyagbevitelt, meg kell tervezni az edzéseket hogy elérd a hipertrófiát. Bár én szeretek edzeni, az is jó érzés amikor tudok emelni a súlyokon, ha nem izmosodnék biztos nem csinálnám akkora örömmel.
2023. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
másfél tonnát?az l ófasz!én nekem volt meló ahol 50tonnát kellett egy nap kézzel kirakodni,ez nem lehet akadály.Az meg hogy nem nézel ki sehogy le is írtad miért.Nincs kaja nincs fejlődés.Ha szeretnél látványos izomzatra szert tenni tedd rendbe a kajád.Ha ezt nem tudod megoldani fogadd el hogy nem lesz látványos izomzatod ilyen egyszerű
2023. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az egészséged érdekében miért ne lenne értelme?
2023. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Figyelj. Próbálj meg többet kajálni, főleg fehérjét és szénhidrátot.
2023. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jaja, gonodolom 50 tonnát vittél le a pincébe meg a padlsára 4kor keltél hogy 5kor elkezd, és nyergesvontatóval terítetted a belvárost.

Nem értem ez hogy jött ide (vagyis hogy kit érdekel).

Nem az volt a kérdés sem, hogy hogy fejlődjek, pontosan tudom miért nem fejlődök, és ezt le is írtam, erre beírja az ember, hogy "le is írtad miért".Na nem mondod?!


A kérdés, hogy van e értelme így edzeni járni, ér e valamit így.

A többi válaszra reagálva igazából nem zavarnak a többiek, ahogy írtam jóba vagyunk, beszélgetünk, de van egy fajta szúrkálódás (részemről is feléjük, csak én mással mert nekik más a gyenge pontjuk, nekem ez)

Ettől függetlenül, hogy viccelődnek tudom, hogy minden viccnek a fele igaz, és néha rosszul esik, de annyira nem hogy ezért termet váltsak pl.


Az inkább pihennélre a kérdésem: akkor chips,gumicukor a tévé előtt amikor végzek a munkával?

Az modnjuk biztos hamrabb látszana meg.

(délután meg sokan vannak, így pihenést követően nem mennék már vissza edzeni)

2023. máj. 6. 14:04
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

nem 50tonnat vittem le a pincebe hanem napi 800mosogepet rakodtam le a furgonrol.

Ezt azert irtam mert hirtelen ugy ertettem hogy emiatt nem fejlődsz félre értettem.

Mivel viccelődnek?kigúnyolják a kinezeted vagy mi?

Az utolsó része az írásodnak zavaros,de kissé túlbonyolítod ezt a dolgot.1:kit erdekel ki mit mond.2:tudod hogy miert nem fejlodsz es akkor ezek szerint nem is fogsz.3:ez teged legbelul zavar,de kozbe mégse tennél érte.Akkor most mi van?

2023. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ja igen még annyi hogy van értelme edzeni jarni mindig.Ha nem a.kinezet akkor is az egészség erdekében.De az biztos hogy en ha már lemennék edzeni nem a kajáláson cseszném el a helyedbe
2023. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
lehet az edzésed sincs rendben, +nehéz fizikai munka szóval a pihenésed se, mellé még a kajára se figyelsz így nem csoda hogy nem fejlődsz.
2023. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Étrendre sem figyelek, semmi célom nincs a "testépítéssel", hobbi, levezetés az amit csinálok."


Nem értem miért várod ezek alapján azt, hogy látszata is legyen az edzésnek.


A kérdésed elején, hogy mit dolgozol, teljesen felesleges és értelmetlen, mert semmi haszna ebben a kérdésben. :D Egyébként ez a meló nem olyan durva, hogy esetleg a regeneráció miatt ne tudnál fejlődni.


Nem értem, mit vársz most tőlünk. Szeretsz edzeni? Akkor folytasd. Sokan évek alatt sem mutatnak fel progressziót, pont amiatt, mert nem figyelnek semmire oda, viszont mégis lemennek edzeni, mert szeretik ezt csinálni.


De, ha már felvetődött benned ez a kérdés, akkor ez lehet, hogy nem a te sportod így 4 év után sem.. Ha annyira zavar, hogy nem fejlődsz, akkor tennél érte. Ez csak felesleges hiszti.

2023. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!