Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan érdemes edzeni full...

Hogyan érdemes edzeni full kezdőként, ha fejlődni is szeretnék, de a túledzés elkerülése kb élet halál kérdés?

Figyelt kérdés
Egy autoimmun betegségem van, jó lenne erősödni, de kezdő vagyok, ha pedig túledzem magam, pillanatok alatt a gödör alján találhatom magam :/
2023. máj. 10. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetekben feltétlenül egy sportorvossal egyeztetnék, nem laikus kommentelőkkel, akik csak szeretnek gyúrni.
2023. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jogos
2023. máj. 10. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőként a tényleges túledzés esélye elhanyagolható, hiszen itt az egyén még valójában nem tud keményen edzeni, maximum csak azt hiszi/érzi, hogy keményen edz. Ettől függetlenül én is egy sportorvos felkeresését javaslom.
2023. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem tudod mit jelent a túledzés.
2023. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs túledzés, inkább alul regenerációnak nevezném. Egyébként, ha valóban vészes a helyzet és nem tudsz a betegséged miatt bukás közelében menni, akkor sajnos ez lehet, hogy nem a Te sportod.


Orvossal konzultálj, lehetőleg olyannal, aki ért is hozzá.

2023. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvossal konzultálj aki ért is ehhez


Amúgy túledzéshez eszméletlenül durván kéne nyomni a kondit úgy hogy egy darab edzés sem marad ki soha hetekig, vagy akár hónapokig. A legtöbb embernél inkább a 0 regeneráció miatt lesz kiégés előbb utóbb

2023. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tothp ***** válasza:
0%

Válassz egy kellemes terepet.

Ne távot fuss.

Fuss időt (kezdetnek mondjuk 10 percet).

Figyeld a pulzusodat. 120 környékén legyen . (Ha futás közben még tudsz beszélni és nem zihálsz az kb jó)


Figyeld a futásodat. hogyan tartod a kezed, lábad. Hülyén hangzik. Még arra is figyelni kell eleinte, hogy ne grimaszolj. lazíts el minden izmot, ami nem kell a futáshoz.

Hetente növeld az időket 5 perccel.

2023. máj. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tothp ***** válasza:
49%
Előző voltam. Bocs. attól tartok félrement a kommentem. A testépítéshez nem értek. de a fokozatosság itt sem árt.
2023. máj. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire komoly az eseted akkor orvossal beszélj mindenképpen.


Túledzés pedig elég ritka és elég könnyen észreveszed ha elkezd megtörténni.

Átlag embernél nem nagyon fordul elő, inkább élsportolóknál akik napi szinten órákat edzenek, ha egy átlag ember elmegy heti 3-4x 1 órákat edzeni akkor nem fogja tudni magát túledzeni.

2023. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valójában de, átlag embereknél is előfordul, főleg kezdőknél, az a jelenség mikor nagy elánnal belekezd valaki, leszarja, ő minden nap lejön a terembe…

Aztán 2 hét után eltűnik örökre…

Mert felborul a szervezete kémiája és az agya azt a parancsot adja, szarj az egészbe… ez is a túledzés jelensége miatt van.

2023. máj. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!